Menu

Skazany za atak na Polaków na kolacji z polskim konsulem

Skazany za atak na Polaków na kolacji z polskim konsulem
Smyth przyznał policji, że lubił "denerwować" Polaków. (Fot. Antrimguardian.co.uk/screenshot)
Polityk, który w 2011 r. podłożył bombę rurową pod domem Polaków w Irlandii Północnej, pojawił się w zeszłym miesiącu na bankiecie z polskim konsulem - informuje Antrimguardian.co.uk.
Reklama

Pod koniec września br. w północnoirlandzkim Newtownabbey odbył się wystawny bankiet na cześć Johna Smytha, który w latach 70. XX wieku został skazany za przestępstwa paramilitarne związane z Ulsterskimi Siłami Ochotniczymi (UVF).

Wśród ok.140 zaproszonych gości było wielu dyplomatów, w tym m.in. polski konsul. Nie zabrakło też Johna Smytha Juniora - syna "bohatera wieczoru".

Smyth Junior, który w przeszłości bez powodzenia ubiegał się mandat radnego z ramienia Północnej Demokratycznej Partii Ulsteru (DUP), został oskarżony o podłożenie w 2011 r. tzw. bomby rurowej przed domem polskiej rodziny w jednej z dzielnic Antrim. Ładunek na szczęście nie został zdetonowany.

30-letni wówczas Smyth stanął przed sądem, a w 2013 r. został skazany na 3 lata pozbawienia wolności oraz 5-letni dozór policyjny po opuszczeniu zakładu karnego.

Podczas procesu polityk, który wcześniej przyznał policji, że lubił "denerwować" Polaków,  wyraził skruchę, podkreślając, że to, co zrobił, było niedopuszczalne.

Czytaj więcej:

Irlandia Północna: Pogrzeb zastrzelonej dziennikarki Lyry McKee

Brytyjskie media: Rosjanie próbują podsycać konflikt w Irlandii Płn.

Eksplozja bomby w Irlandii Północnej przy granicy z Irlandią

  Komentarze
  • Bodzio
   10 października 2019, 07:08

   Po twardym Brexicie zaczną kochać Polaków , funt będzie 10zł , benefity zostaną Polakom zwiększone i pensje pójdą o 50% w górę dlatego modlę się o jak najtwardszy Brexit bo będę żył jak w raju.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2020
  GBP 4.992 złEUR 4.246 złUSD 3.828 złCHF 3.953 zł

  Sport


  Reklama