Menu

Sieć Three zapowiada uruchomienie 5G w 25 miastach

Sieć Three zapowiada uruchomienie 5G w 25 miastach
Klienci "Trójki" będą mieć możliwość korzystanie z dobrodziejstw 5G. (Fot. Twitter/@ThreeUK)
Operator telefonii mobilnej Three ogłosił dziś, że komercyjne uruchomienie nowej superszybkiej sieci komórkowej 5G rozpocznie się już w sierpniu 2019 r. Wartość inwestycji popularnej 'Trójki' oszacowano na 2 miliardy funtów.
Reklama

Three zamierza dotrzeć z superszybką siecią 5G do 25 miast w Wielkiej Brytanii do końca 2019 r. Dostawca usług telekomunikacyjnych zobowiązał się również podwoić średnią prędkość internetu dla wszystkich swoich klientów. 

Obecnie Three testuje nową usługę 5G wyłącznie w niektórych częściach Londynu. Brytyjska stolica będzie również pierwszym miastem, w którym "Trójka" wprowadzi swoją ofertę - nastapi to już na początku sierpnia. Następnie usługa będzie rozszerzona o kolejne 24 miasta.

Jak poinformowano, firma zamierza skupić sie przede wszystkim na oferowaniu szybkiego internetu swoim własnym klientom. Szacuje się, że w ciągu 3 lat 80 proc. wszystkich użytkowników "Trójki" będzie korzystać z 5G.

Jak zauważają brytyjskie portale specjalistyczne, operator, który posiada mniej pasm 3G i 4G niż jego rywale, od jakiegoś czasu wydaje się być lepiej przygotowany do konkurowania w 5G. Na potrzeby walki o najszybszy internet firma wydała już ponad 2 mld funtów.

Three dodatkowo obiecuje swoim klientom, że ich sieć 5G będzie szybsza niż w przypadku konkurencji. Operator EE uruchomił usługi 5G w Londynie pod koniec maja i zasugerował klientom, że mogą obecnie oczekiwać prędkości na poziomie 100-150 mb/s. Przedstawiciele "Trójki" uważają, że klienci ich sieci będą mogli osiągać prędkość na poziomie 200-300 mb/s. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 06.08.2020
  GBP 4.901 złEUR 4.410 złUSD 3.724 złCHF 4.100 zł

  Sport


  Sport

  Reklama