Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Sieć sklepów Co-op nie będzie wymagać od klientów noszenia maseczek

Sieć sklepów Co-op nie będzie wymagać od klientów noszenia maseczek
Sieć Co-op nie odmówi obsługi klientom, którzy nie noszą maseczek. (Fot. JUSTIN TALLIS/AFP via Getty Images)
Co-op to kolejna z sieci supermarketów, która zdecydowała, że nie będzie egzekwować obowiązku noszenia maseczek, aby zapobiec przypadkom ataków klientów na pracowników – podało BBC.
Reklama
Reklama

Zasady dotyczące stosowania maseczek zostały wprowadzone we wtorek, ze względu na obawy związane z pojawieniem się wariantu Omikron. Supermarkety takie jak: Tesco, Aldi, Lidl i Iceland postanowiły zastosować łagodną politykę w tej kwestii i nie wymagają od klientów zakładania maseczek.

Brytyjskie Stowarzyszenie Handlu Detalicznego stwierdziło, że to policja powinna egzekwować przestrzeganie zasad sanitarnych, a nie pracownicy sklepów.

Dyrektor ds. strategii w sieci Co-op Paul Gerrard oznajmił, że chociaż sklepy zamieszczą oznakowanie przypominające o obowiązku noszenia maseczek, to pracownicy nie odmówią obsługi klientom, którzy ich nie mają.

"Przekonaliśmy się podczas pandemii, że egzekwowanie zasad dystansu społecznego było punktem zapalnym do aktów agresji i przemocy na ogromną skalę wobec moich współpracowników, a my nie chcemy narażać naszych ludzi na niebezpieczeństwo" - wyjaśnił.

Już przed wybuchem pandemii nastąpił wzrost aktów przemocy wobec pracowników sklepów i stan ten wciąż się utrzymuje - zaznaczył. "Nie chodzi tylko o samą częstotliwość przemocy, ale o jej skalę i powagę" - podkreślił Gerrard.

Supermarkety nie chcą konfrontacji z agresywnymi klientami, w niektórych sklepach zatrudniani są pracownicy ochrony. (Fot. Getty Images)

Sieć Tesco zapowiedziała, że będzie zamieszczać oznaczenia przypominające klientom o zasadach dotyczących stosowania maseczek. Z kolei Aldi i Lidl nie planują zatrudniania osoby pilnującej stosowania zasad przez klientów, chociaż również będą zamieszczone plakaty z informacją o konieczności zakrywania ust i nosa.

Sainsbury's poinformował, że przy wejściu do supermarketów będą stały osoby witające klientów i pracownicy ochrony, którzy będą przypominać o zakładaniu maseczek.

Natomiast sieć Morrisons ma ustawić pracowników kontrolujących noszenie maseczek przed wejściem do sklepów i rozdawać maseczki klientom, którzy zapomnieli je zabrać. Asda również zapowiedziała, że będzie rozdawać maseczki.

Szef sieci Iceland Richard Walker oznajmił, że popiera ponowne wprowadzenie obowiązku noszenia maseczek, ale uważa, że byłoby niesprawiedliwe wymagać od pracowników konfrontacji z osobami, które ich nie noszą.

"Oni już pracują pod znaczną presją - zwłaszcza, że trafiliśmy na najbardziej ruchliwy miesiąc handlowy w roku. Nie będę narażać moich pracowników na jakiekolwiek ryzyko konfliktu lub przemocy" – wyjaśnił.

Czytaj więcej:

Aldi zwiększa swoją obecność w Londynie

Morrisons przeprasza i wycofuje antyunijne opakowanie kurczaka

Zyski sieci Sainsbury's rosną pomimo napięć w łańcuchu dostaw

Antyszczepionkowcy bojkotują Tesco z powodu reklamy świątecznej

Lyon: Sklepy i restauracje skracają godziny pracy z powodu rosnącej przestępczości

Lidl podniósł stawki wszystkim pracownikom w UK i został supermarketem z najwyższą płacą

Oto wszystkie obostrzenia, jakie obowiązują od dziś w UK

  Komentarze
  • Grzegorz
   4 grudnia 2021, 08:54

   I dobrze, po co uczestniczyć w tym cyrku

  • Chaz
   4 grudnia 2021, 11:29

   to juz wiem gdzie isc cos kupic :)

  • Klient
   4 grudnia 2021, 11:36

   Brawo !!! Sieć CO-OP wolna od faszystowskiej segregacji sanitarnej !!!! To mój sklep !!!

  • Def
   4 grudnia 2021, 12:21

   No i luz, Co-Op ma plus a propo zdjecia to wyglada jakby ten slugus tyranow mial zaraz przywalic klientowi pala jak ten przemyka ukradkiem.

  • Czytelnik anonimowy
   4 grudnia 2021, 12:44

   Nawet ci co nosza te szmaty to mowia ze to jest zwykly harassment ludzi and hassles at the shop door. Sklepy powinny oglosic ogolny bunt

  • Olek
   4 grudnia 2021, 20:34

   I'M EXEMPT tyle wystarczy i jesteś nietykalny/na i żadnego kagańca zakładać nie musisz.

  • Booster vaccine
   4 grudnia 2021, 21:01

   A ja szykuję się na wizytę u pielęgniarki zawodowej, która ma zdecydować, czy mam w zakładzie nosić maskę. Już zapowiedziałem, że będę tę rozmowę nagrywał. Coś nasz HR i panią pielęgniarkę " pogięło ".

  • Polaska naiwnosc
   6 grudnia 2021, 11:49

   Ofiary internetowych bzdur ,masakra,(to do tych co piszecie tu te wasze marosci naukowe) , ludzie tacy jak wy sa jeszcze bardziej szkodliwi niz ten wirus .Szkokujace ile ludzi wierzy w teorie spiskowe .

  • Booster vaccine
   7 grudnia 2021, 00:05

   Upierałem się, żeby dali mi na piśmie, że MUSZĘ w zakładzie nosić maskę. I mnie zwolnili...z tego "obowiazku".

  • Do booster vaccine
   8 grudnia 2021, 10:55

   slusznie ,ze cie zwolnili jestes niebezpieczna dla spoleczenstwa

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 28.01.2022
  GBP 5.4934 złEUR 4.5697 złUSD 4.1048 złCHF 4.4086 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama