Menu

Sieć komórkowa Three wprowadza opłaty za roaming w UE

Sieć komórkowa Three wprowadza opłaty za roaming w UE
Sieć Three zapowiedziała zmianę swojego cennika usług. (Fot. Getty Images)
Sieć komórkowa Three dołączyła do grupy operatorów w Wielkiej Brytanii, którzy przywrócą opłaty za roaming w krajach UE. Początkowo zapewniano, że Brexit nie spowoduje zmiany cenników usług telekomunikacyjnych.
Reklama
Reklama

Od 23 maja 2022 r. wszyscy klienci Three z nowymi umowami (bądź je przedłużający) datowanymi od 1 października tego roku będą płacić 2 funty dziennie za korzystanie z usług mobilnych na terenie UE.

Wcześniej podobne opłaty wprowadziły m.in. sieci EE oraz Vodafone. Dotyczą one zarówno korzystania na terenie UE z połączeń telefonicznych, jak i wysyłania SMS-ów bądź korzystania z internetu.

Jednocześnie popularna "Trójka" zapowiedziała wprowadzenie dodatkowej opłaty za roaming w wysokości 5 funtów dziennie dla wszystkich krajów oprócz UE.

Jak ocenia BBC, zmiana cennika sieci Three oznacza koniec jej popularnej usługi "Go Roam", która pozwalała na nielimitowane połączenia mobilne w 71 krajach, w tym w USA, Hong Kongu czy Australii. 

"To duży cios dla klientów Three" - ocenił Paolo Pescatore z grupy PP Foresight.

"Darmowy roaming pomagał w przyciągnięciu i utrzymaniu wielu klientów. Teraz sieć Three straci coś, czym się wyróżniała z tłumu ofert" - dodał.

Czytaj więcej:

Brytyjscy operatorzy jednak przywrócą opłaty za roaming w Europie

Vodafone również wprowadzi roaming w krajach UE

  Komentarze
  • Gonzo
   9 września, 19:02

   Już dawno nikt nie dzwoni do Europy z numeru, tylko przez portale gdzie jest za darmo. Trzeba być opóźnionym żeby placic.

  • Krzysztof
   9 września, 19:24

   Czas się wynosić z tej patologii zwanej UK w Holandii masz w roamingu 30 gb za darmo albo 50 a w UK musisz płacić no ale gdzie wyrobnik może to zrozumieć.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.10.2021
  GBP 5.4084 złEUR 4.5717 złUSD 3.9212 złCHF 4.2644 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama