Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Serial "Bridgertonowie" wniósł do brytyjskiej gospodarki 275 mln funtów

Serial "Bridgertonowie" wniósł do brytyjskiej gospodarki 275 mln funtów
Obsada serialu podczas specjalnego pokazu drugiej części sezonu "Bridgertonów" w Londynie 12 czerwca br. (Fot. Getty Images)
Wraz z premierą drugiej części trzeciego sezonu serialu 'Bridgertonowie”, Shonda Rhimes, amerykańska scenarzystka, producentka filmowa stojąca za tym popularnym projektem, pojawiła się na piątkowej sesji otwarcia londyńskiej giełdy. Jej obecność tam nie była przypadkowa, gdyż serial miał pozytywny wpływ na brytyjską gospodarkę.
Reklama
Reklama

Serial "Bridgertonowie" zadebiutował na platformie Netflix w 2020 roku, z marszu stając się najchętniej oglądaną produkcją giganta streamingowego. Kolejne dwa sezony serialu - z których trzeci zakończył się wraz z premierą jego drugiej części 13 czerwca – jedynie umocniły jego pozycję wśród fanów.

Finałowy odcinek z pewnością już budzi nadzieje widzów na kolejne intrygi i romantyczne uniesienie. Ale wiele wskazuje na to, że czwarta część produkcji zadebiutuje na ekranie dopiero za dwa lata.

Za kontynuacją optować też mogą biznesmeni i ekonomiści, gdyż - jakprzekazał Netflix - w ciągu pięciu lat od rozpoczęcia produkcji, serial przyniósł korzyści pięciu tysiącon firm. Są to zarówno firmy związane z produkcją serialu, jak i te, które korzystają na jego popularności. Mowa chociażby o firmach eventowych, organizujących dla fanów wydarzenia inspirowane "Bridgertonami", producentach gadżetów i smakołyków nawiązujących do serialu.

Luke Newton i Nicola Coughlan - odtwórcy pierwszoplanowych ról w drugiej części 3. sezonu serialu. (Fot. Getty Images)

Brytyjska gospodarka otrzymała dzięki "Bridgertonom" solidny finansowy zastrzyk w wysokości 275 milionów funtów.

"Wszechświat Bridgertonów zajmuje szczególne miejsce w kulturze, oddziałuje zarówno na młodych, jak i starszych, inicjując rozmowy, wyznaczając trendy i wpływając na wszystko, od imion dla dzieci po śluby. Serial wywarł także istotny wpływ na brytyjską gospodarkę, zwiększając ją o ćwierć miliarda funtów w ciągu ostatnich pięciu lat i wspierając tysiące miejsc pracy i przedsiębiorstw" – przekazała Shonda Rhimes w komunikacie cytowanym przez dziennik "The Independent".

"Nasz przemysł filmowy i kreatywny przynosi ogromne korzyści brytyjskiej gospodarce, tworząc miejsca pracy, napędzając innowacje i budując społeczności. Jesteśmy podekscytowani możliwością świętowania znaczącego wpływu ich pracy na gospodarkę i kulturę" – stwierdziła dyrektor generalna London Stock Exchange, Julia Hoggett. 

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2024
  GBP 5.0974 złEUR 4.2930 złUSD 3.9461 złCHF 4.4425 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama