Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Sąd w Londynie: Mąż zamordowanej Polki pozostanie w brytyjskim areszcie

Sąd w Londynie: Mąż zamordowanej Polki pozostanie w brytyjskim areszcie
Zwłoki kobiety wyłowiono 28 lutego z rzeki Uszwicy niedaleko Borzęcina (Małopolska). (Fot. Facebook)
Czesław K., mąż Grażyny Kuliszewskiej, której ciało w lutym wyłowiono z rzeki Uszwicy (Małopolskie), pozostanie w brytyjskim areszcie - zdecydował sąd w Londynie.
Reklama

W minionym tygodniu brytyjski Westminster Magistrates’ Court w Londynie rozpatrywał wniosek podejrzanego Czesława K. o zastosowanie kaucji i dorozu policyjnego. "Sąd odrzucił ten wniosek i wyznaczył kolejny termin rozprawy na 14 sierpnia. Do tego czasu podejrzany pozostanie w brytyjskim areszcie" - poinformował  prokurator prowadzący śledztwo w tej sprawie, Marcin Michałowski. Jak wyjaśnił, podczas posiedzenia 14 sierpnia sąd będzie rozpatrywał wniosek o ekstradycję Czesława K.

Prokurator potwierdził także, że pięcioletni syn pary - w związku z aresztowaniem ojca - trafił pod tymczasową opiekę swojej ciotki. 

Czesław K. został zatrzymany w Londynie 22 lipca na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania.  Prokurator podkreślił, że z uwagi na dobro sprawy nie może ujawnić, jakie zarzuty były podstawą do przygotowania ENA.

Według nieoficjalnych doniesień medialnych, podstawą do wystosowania ENA był zarzut zabójstwa dla Czesława K. Prokurator nie potwierdził tych informacji, nie ujawnił także wyników szczegółowej sekcji zwłok 34-latki.

14 sierpnia sąd będzie rozpatrywał wniosek o ekstradycję Czesława K. (Fot. Getty Images)

W sprawie prokuratura przesłuchała już kilkudziesięciu świadków. "Postepowanie trwa dalej. Z uwagi na dobro sprawy nie informujemy o rodzaju i charakterze czynności, ani o szczegółowych wynikach sekcji" - podkreślił Michałowski.

Grażyna Kuliszewska zaginęła w nocy z 3 na 4 stycznia. Jej ciało odnaleziono 28 lutego w rzece Uszwica, 6 km od rodzinnego domu.

Pochodząca z Borzęcina koło Brzeska kobieta wraz ze swoim mężem pracowała w Wielkiej Brytanii. Para ma pięcioletniego syna. Z relacji mediów i świadków wynika, że ostatnich świąt Bożego Narodzenia Kuliszewska nie spędziła z rodziną - pozostała w Londynie, a mąż i syn wrócili do Polski.

3 stycznia również i ona przyleciała do kraju. Zdążyła z mężem Czesławem odwiedzić notariusza. Zamierzali podpisać umowę, zgodnie z którą dom 34-latki w Polsce przechodzi na Czesława.

Kuliszewska miała przepisać mężowi nieruchomość za 15 tys. funtów. Do podpisania umowy jednak nie doszło, ponieważ brakowało stosownych dokumentów. Media podają również, że pieniądze, które Czesław miał przekazać żonie, zniknęły. 4 stycznia Kuliszewska planowała wrócić do Londynu; na lotnisko do Krakowa jednak nie dotarła. Jej ciało, po prawie dwumiesięcznych poszukiwaniach, wyłowiono 28 lutego z rzeki Uszwicy niedaleko Borzęcina.

Zgodnie z relacją jej męża, wieczorem 3 stycznia jego żona była podenerwowana. Poszli spać we trójkę: on, żona i syn. Kiedy obudził się rano, 34-latki nie było. Miała zostawić mu wiadomość, że zobaczą się w Londynie. Pojechał do Londynu, ale nie zastał tam kobiety. Zawiadomił o tym bliskich i policję.

Według siostry Grażyny, małżonkowie planowali rozwód, choć mąż twierdził, że nie miał informacji o takich planach. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że w Londynie Kuliszewska miała mieć romans z Kurdem o imieniu Sardar. Gdy ten dowiedział się o zaginięciu kobiety, zamieścił na Facebooku ogłoszenie o nagrodzie w wysokości 100 tys. zł za informacje o zaginionej. Sardar twierdził, że widział dokumenty rozwodowe przygotowane przez kobietę. Ta jednak nie chciała powiedzieć mężowi o swoich planach w obawie przed jego reakcją. Według mediów Polka bez zgody męża miała wziąć pożyczkę na dużą kwotę w jednym z brytyjskich banków.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.09.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.344 złUSD 3.932 złCHF 3.967 zł

  Sport


  Reklama