Menu

Rząd broni się przed kpinami z zakazu pozostawania u kogoś na noc

Rząd broni się przed kpinami z zakazu pozostawania u kogoś na noc
Utrzymywanie stosunków seksualnych z osobą z innego domu jest obecnie nielegalne. (Fot. Getty Images)
Brytyjski rząd stanął w obliczu fali kpin w związku z wprowadzonym dzień wcześniej w związku z koronawirusem zakazem pozostawania na noc u kogoś w domu. Niektóre tabloidy nazwały to rozporządzenie 'zakazem uprawiania seksu przez osoby niemieszkające razem'.
Reklama

"Chodzi o zapewnienie, by ludzie nie pozostawali w nocy poza domem" - tłumaczył dziś rano w radiu LBC Simon Clarke, wiceminister ds. wzrostu regionalnego i władz lokalnych.

Dopytywany, czy przepisy pozwalają na stosunki seksualne na otwartym powietrzu, odparł: "Można powiedzieć, że ryzyko przeniesienia koronawirusa na zewnątrz jest znacznie niższe niż w zamkniętym pomieszczeniu, ale oczywiście nie zachęcamy ludzi do robienia czegoś takiego na zewnątrz ani teraz, ani kiedy indziej".

W sensowność zakazu pozostawania poza domem wątpią jednak nawet niektórzy posłowie rządzącej Partii Konserwatywnej. Przyciskany przez dziennikarzy stacji ITV poseł Tobias Ellwood przekazał najpierw: "Tracicie tyle czasu na sprawę, która już na pierwszy rzut oka wygląda niedorzecznie", a potem przyznał wprost, że zakaz jest niedorzeczny.

Zgodnie z wprowadzonymi przepisami zakazane jest pozostawanie u kogoś w domu na noc bez uzasadnionej przyczyny, a także organizowanie zgromadzeń z udziałem dwóch lub więcej osób w pomieszczeniach zamkniętych i z udziałem więcej niż sześciu osób na zewnątrz.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje wiele obostrzeń związanych z życiem w czasach epidemii. (Fot. Getty Images)

Dozwolone powody pozostawania z dala od domu na noc obejmują m.in. uczestniczenie w pogrzebie członka bliskiej rodziny, ułatwienie przeprowadzki, pracę, opiekę lub wolontariat. Możliwe jest to także, gdy dana osoba nie może wrócić do domu z powodu niebezpieczeństwa, w celu uniknięcia choroby, otrzymania pomocy, gdy nie jest możliwe podróżowanie.

Dopuszczalne jest również, by dziecko pozostało z rodzicem lub rodzicami, z którymi nie mieszka, jeżeli "konieczne jest kontynuowanie istniejących ustaleń". Zastrzeżono, że zakaz pozostawania na noc poza własnym domem bez uzasadnionych powodów nie dotyczy osób bezdomnych.

Wyjaśniono, że policja może nakazać ludziom opuszczenie nieruchomości, jeśli łamią oni nowe prawa - ale nie ma uprawnień do ich przymusowego usunięcia. Przewodniczący Krajowej Rady Szefów Policji (NPCC) Martin Hewitt zapewnił, że funkcjonariusze będą kierować się zdrowym rozsądkiem i dyskrecją oraz będą wydawać grzywny lub aresztować ludzi tylko w ostateczności.

Czytaj więcej:

Koronawirus w UK: Nawet 29 proc. testów z fałszywie ujemnym wynikiem

Rząd UK "rozważa" złagodzenie zasad ws. 14-dniowej kwarantanny

  Komentarze
  • Rysio
   2 czerwca, 15:15

   A ja sasiadce pomagalem jak moglem ,bo maz marynarz . A teraz to tylko w dzien ; )

  • Robol
   2 czerwca, 16:19

   ale można pomagać w ogródku...

  • Celestyn76
   2 czerwca, 16:43

   Nawet monty python nie wymyslil takich idiotyzmow niedlugo czas na powola nie przez borysa ministerstwa glupich krokow a na jego czele bedzie Rees-moga I wiadro

  • ZK Dudzinski
   2 czerwca, 18:57

   Coronopierdolec przechodzi sam siebie. Przeczytalem tytul myslalem ze to w polsce, niestety glupota jest transgraniczna.
   Pozdro dla wolnych od Coronapierdolca.

  • Key
   2 czerwca, 19:29

   robol- ogrodek przekopac trawke podciac i podlac sasiadce zawsze mozna

  • Aga
   3 czerwca, 00:13

   Johnson rzucił mu się wirus na mózg
   Ponoć atakuje słabsze organy 🤦🙆

  • Janusz
   3 czerwca, 08:15

   Na szczęście w sferze gospodarczej nie idą w stronę Polski. Obliczyłem, że w tym tempie śmiertelności na koronowirusa ( średnia z 3 miesięcy) ostatni wyspiarze umrą za ponad 450 lat. Polacy za ponad 6,5 tysiąca lat. Oczywiście, gdy nikt wiecej nie będzie się rodził. Ktoś nas zrobił w bambuko?!

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 30.10.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.619 złUSD 3.956 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Sport

  Reklama