Menu

Rząd Hiszpanii wydłużył prawo do pobytu i pracy dla imigrantów

Rząd Hiszpanii wydłużył prawo do pobytu i pracy dla imigrantów
Celem nowych przepisów jest niedopuszczenie, by "rezydujący w Hiszpanii cudzoziemcy byli pozostawieni w sytuacji nieuregulowanej prawem". (Fot. Getty Images)
Rząd Hiszpanii przedłużył o pół roku prawo do pobytu oraz do podjęcia zatrudnienia przez imigrantów, których dokumenty straciły ważność. Decyzja ma związek z pandemią koronawirusa.
Reklama

W nowych przepisach, opublikowanych wczoraj w Dzienniku Ustaw (BOE), podkreślono, że celem jest niedopuszczenie, by "rezydujący w Hiszpanii cudzoziemcy byli pozostawieni w sytuacji nieuregulowanej prawem".

W uzasadnieniu decyzji o wydłużeniu prawa do pobytu i pracy na terytorium Hiszpanii władze wyjaśniły, że opóźnienie procedur dotyczących imigrantów wynika z obowiązującego od 15 marca stanu zagrożenia epidemicznego, który sparaliżował pracę administracji publicznej.

Według nowych przepisów, wydłużenie możliwości pobytu i pracy dla imigrantów dotyczy zarówno osób posiadających w Hiszpanii status stałego rezydenta, jak i posiadaczy pozwoleń na pobyt na okres krótszy niż 90 dni.

Pozwolenia na pobyt i pracę w Hiszpanii, które wygasły po połowie marca, zostaną zgodnie z nową regulacją wydłużone dla imigrantów o sześć miesięcy, licząc od pierwszego dnia po zakończeniu stanu zagrożenia epidemicznego.

Wczoraj Kongres Deputowanych (niższa izba hiszpańskiego parlamentu) zgodził się na zatwierdzenie proponowanego przez rząd wydłużenia stanu zagrożenia epidemicznego o piętnaście dni. Będzie on obowiązywał do 7 czerwca.

Czytaj więcej:

Hiszpania: Raport wojskowy przewiduje dwie nowe fale pandemii koronawirusa

Hiszpania: W czasie epidemii przybywa osób zainteresowanych rozwodem

Hiszpanie "odreagowują" kwarantannę na nielegalnych imprezach

  Komentarze
  • White
   22 maja, 10:05

   A kto by robil na tych darmozjadow. i tak nie maja juz za co zyc

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.05.2020
  GBP 5.054 złEUR 4.523 złUSD 4.150 złCHF 4.269 zł

  Sport


  Sport

  Reklama