Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rząd UK ogłasza nowe restrykcje po wykryciu pierwszych zakażeń wariantem Omikron

Rząd UK ogłasza nowe restrykcje po wykryciu pierwszych zakażeń wariantem Omikron
Boris Johnson zapowiedział powrót części restrykcji do UK. (Fot. Getty Images)
Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił nowe restrykcje, mające spowolnić rozprzestrzenianie się wariantu Omikron, w tym obowiązek wykonania testu PCR przez podróżnych przyjeżdżających do kraju i nakaz izolacji do czasu uzyskania wyniku. Wcześniej władze poinformowały o wykryciu pierwszych w kraju przypadków nowego wariantu koronawirusa.
Reklama
Reklama

"Każdy, kto przekracza granice Wielkiej Brytanii, będzie zobowiązany do przeprowadzenia testu PCR przed końcem drugiego dnia od przybycia. Do momentu uzyskania wyniku negatywnego osoby te będą musiały poddać się samoizolacji" - ogłosił premier Boris Johnson na konferencji prasowej w Londynie.

Osoby kontaktujące się z zakażonymi również będą musiały odbyć 10-dniową kwarantannę. Szef rządu zapowiedział zaostrzenie zasad dotyczących noszenia maseczek oraz przyspieszenie kampanii szczepień wzmacniających.

Uczestniczący z premierem w konferencji prasowej naczelny lekarz Anglii Chris Whitty ocenił, że obawy dotyczące mniejszej skuteczności szczepionek przy zakażeniu wariantem Omikron są uzasadnione.

Wczoraj w Wielkiej Brytanii zidentyfikowano pierwsze dwa przypadki nowego wariantu koronawirusa Omikron. Rząd w czwartek wieczorem podjął decyzję o zamknięciu granic dla niebędących obywatelami kraju przyjeżdżających z RPA, Botswany, Eswatini, Lesoto, Namibii i Zimbabwe. W niedzielę do listy zostaną dodane Malawi, Mozambik, Zambia i Angola. Przylatujący stamtąd obywatele brytyjscy będą zobowiązani do odbycia 10-dniowej kwarantanny we wskazanym przez rząd hotelu.

Pierwszy znany przypadek wariantu Omikron w Europie wykryto w piątek w Belgii. Dotychczas w Europie zakażenia nim zidentyfikowano również we Włoszech i w Niemczech.

Czytaj więcej:

Nowy wariant koronawirusa - Omikron - podniesiony do rangi niepokojącego. Co o nim wiemy?

Wariant Omikron już w UK. Brytyjscy naukowcy uspokajają: "Obawy są wyolbrzymione"

    Komentarze
    • Czytelnik anonimowy
      28 listopada 2021, 10:11

      Whitty sobie, a naukowcy z artykułu Londynka ponizej sobie. Ch.j w bombki strzelił, choinki nie będzie, święta odwołane !!!

    • Www
      28 listopada 2021, 10:20

      I tak do usranej śmierci, to prawda że rok 2019 był ostatnim normalny rokiem na świecie. Teraz będą tylko regulacje /restrykcje dotyczące covida i emisji co2 . Witamy ,, w przyszłości,,

    • Krol
      28 listopada 2021, 11:40

      Mozecie sobie strajkowac,protestowac,a my i tak wymyslymy nowe warianty,szczepionki,obostrzenia dopoki zniewolimy cale narody i powoli wymord...y szczury naszym cudownym eliksirem .Merry Christmas...Borys...

    • Berlin Lichtenberg
      28 listopada 2021, 11:44

      Woreczki na płyny w bagażu podręcznym też miały być na 6 miesięcy, góra rok. Są 16 lat. Za Chińskiego Boga nie dam sobie wszczepic boostera. Już widać, że to.wszystko to ściema i NWO.

    • Marek
      28 listopada 2021, 11:49

      O tym wariancie pisali juz w lipcu, wiec dokrecanie I luzowanie,stare sztuczki coraz mniej pelikanow lyka te brednie ,borys juz od tech wariuje na konferenciach, sciema gone scieme

    • Robo
      28 listopada 2021, 11:56

      Przyjąłem dwie dawki Astra Zeneka. Mam info z GP że mogę wziąć trzecią. Po drugiej tydzień chorowałem. Czuję się słabszy i bardziej podatny na infekcje. Czy trzecią przeżyję , tego nie wiem. O kont d..py to roztrzaskać. Chcę na święta i Nowy Rok jechać do Niemiec. Znowu zlikwidują loty? Komu potrzebne są szczepienia, które niczego nie zmienią.

    • Zyd
      28 listopada 2021, 12:25

      szczepany zacznijcie myslec,w chu... was robia !

    • Do robo
      28 listopada 2021, 12:39

      Możliwe że 4 albo piąta dawka wkoncu będzie bardziej skuteczna!
      Nie poddawaj się może spróbuj szczepionkę innej firmy
      Możliwe że gdy się połącza w głupim organizmie będą miały skuteczność 100%

    • Rumcajs
      28 listopada 2021, 12:44

      Wiekszosc i tak wezmie nastepna dawke bo nie chce spojrzec prawdzie w oczy gdyz zycie w klamstwie jest wam blizsze .Kazda kolejna szpryca przybliza do transumanizmu i oddala coraz bardziej od Stworcy czlowieka , to napewno zakonczy sie koncem ludzkosci bo czlowiek bezduszny wybral rozum za boga,

    • Dom
      28 listopada 2021, 13:27

      Do Rumcajs widze niezle sie odkleiłeś przecież boga nie ma, a jak już używasz trudnych słów to naucz się je pisać poprawnie 😆

    • Kowallo32
      28 listopada 2021, 13:37

      Here we go again, and again, and again, and again, and again, and again.....

    • Luz
      28 listopada 2021, 14:36

      Wersja omikron to kolejna ściema !!! Ciekawe, jakim testem go wykryli jak wszystkie testy można o kant d..y potłuc !!! Do tej pory na koncie pewnej fundacji w USA spoczywa 1 milion dolarów dla osoby lub zespołu osób,które wyizolują pojedynczego wirusa SARS Covid-19 !!! Jak do tej pory nikomu to się nie udało, bo jak można wyizolować coś,co jest tylko propagandowym wymysłem !!! Człowiek od tysięcy lat współżyje z ponad 30 wirusami na codzień aż do chwili obecnej !!!

    • Robus
      28 listopada 2021, 19:29

      Ojej prosze w tej chwili sie uspokoic, ok? No.

    • Zz top
      29 listopada 2021, 02:39

      Borys mógłby zarządzić przeniesienie świat na pierwszy weekend grudnia, by zdążyć przed zamknięciem wszystkiego. Świnke pepe śpiewa dobrze więc w czym problem? Na nowy rok to będzie wersja omega z Antarktydy, wyścig z czasem.

    • Swinka pepa
      29 listopada 2021, 10:10

      To już jest new normal. Jeszcze można sobie protestować i pisać - to i tak już nic nie daje. Później będzie tylko posłuszeństwo i wykonywanie rozkazów.

    • Ziutek
      29 listopada 2021, 12:09

      lepiej się zabezpieczyć... bądź mądrzejszy.

    • Haha
      29 listopada 2021, 15:09

      Szkoda ze imigranci nie maja kearantanny i masek tez nie nosza hhhah czyli nie maja vitursa ludzie to idiocy

    • Rafal, Lon