Menu

Ryanair "wykończy" easyJet?

Ryanair "wykończy" easyJet?
Czy flota Ryanair zdominuje przestrzeń powietrzną Europy? (Fot. Getty Images)
Irlandzkie tanie linie lotnicze zamierzają wyeliminować z rynku swojego największego rywala - easyJet. Sposobem na to ma być kupno floty Aer Lingus.
Reklama

Ryanair już trzy razy podchodził do kupna irlandzkiego przewoźnika Aer Lingus i za każdym razem się to nie udawało – pisze „The Irish Independent”.

Szefowie linii Ryanair są jednak pełni optymizmu i uważają, że zdominowanie europejskiego rynku to kwestia czasu. „112 milionów pasażerów do 2019 roku jest łatwe do zrealizowania”- oznajmił cytowany przez gazetę dyrektor finansowy linii, Howard Millar.

Plan powoli jest realizowany, bo linie już w zeszłym roku zamówiły 400 nowych samolotów. W sumie flota Ryanaira w ciągu dekady chce obsługiwać nawet 150 milionów pasażerów. Obecnie z usług linii korzysta 81 mln klientów.

„Myślę, że uda nam się przekroczyć planowaną liczbę podróżnych jak zawsze”- zapewnił Millar. Z kolei komentując zapowiadane kupno Aer Lingus stwierdził: „To wykończy easyJet”.

Dyrektor finansowy Ryanaira stwierdził ponadto, że pozyskanie innej irlandzkiej floty pozwoli przewoźnikowi na korzystanie z najważniejszych lotnisk w Europie.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.02.2020
  GBP 5.085 złEUR 4.310 złUSD 3.941 złCHF 4.055 zł

  Sport


  Reklama