Menu

Ryanair odwołuje wszystkie rejsy do i z Polski od dzisiaj do 31 marca

Ryanair odwołuje wszystkie rejsy do i z Polski od dzisiaj do 31 marca
Grupa Ryanair (w tym Buzz i Lauda) została zmuszona do odwołania wszystkich lotów z/do Polski, od godziny 24:00 w sobotę 14 marca do wtorku 31 marca. (Fot. Getty Images)
Irlandzki Ryanair odwołuje wszystkie loty do i z Polski od dzisiaj - 15 marca - do wtorku 31 marca - poinformował przewoźnik. Linia droga e-mailową kontaktuje się ze wszystkimi klientami, których loty anulowano, aby poinformować ich o wszystkich opcjach.
Reklama

"W odpowiedzi na decyzję polskiego rządu o zakazie ruchu lotniczego w całym kraju w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa Covid-19, Grupa Ryanair (w tym Buzz i Lauda) została zmuszona do odwołania wszystkich lotów z/do Polski, od godziny 24:00 w sobotę 14 marca do wtorku 31 marca" - poinformował przewoźnik w komunikacie.

Przewoźnik przekazał, że kontaktuje się ze wszystkimi pasażerami, których loty anulowano, drogą e-mailową, aby poinformować ich o wszystkich opcjach. Jednocześnie Ryanair zachęca pasażerów, aby do nich nie dzwonili.

"Jest to szybko zmieniająca się i złożona sytuacja, a bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników i klientów jest naszym głównym priorytetem. Będziemy nadal w pełni przestrzegać wszystkich wytycznych WHO i EASA, a także dostosujemy się do wszelkich nałożonych ograniczeń podróży" - napisano.

"Ryanair Group Airlines szczerze przeprasza wszystkich klientów dotkniętych tymi ograniczeniami rządu mającymi na celu zwalczanie wirusa Covid-19" - dodano.

Wczoraj w Dzienniku Ustaw opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów ws. zakazów w ruchu lotniczym. Zgodnie z nim, wprowadza się zakaz lądowania w polskich portach lotniczych samolotów wykonujących rejsy międzynarodowe z pasażerami. Wyjątkiem są samoloty przewożące obywateli polskich powracających na terytorium Polski samolotami wyczarterowanymi na zlecenie Prezesa Rady Ministrów.

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenia; traci moc po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

Czytaj więcej:

Polska przywraca kontrolę na granicach, zamyka wjazd dla obcokrajowców

Wizz Air zawiesza do odwołania loty do i z Polski

Chcesz wrócić do Polski? Dzisiaj wieczorem wejdź na lotdodomu.pl

  Komentarze
  • Igor
   15 marca, 12:46

   A moj lot na 22/03 nie odwołany!!! Mam podać dane do odprawy online i LECĘ do pl.

  • Karolina
   16 marca, 13:00

   No ja też mam lot z uk do Polski z Ryanair i póki co nie dostałam nic że lot jest odwołany tylko powiadomienie na stronie głównej se loty są wstrzymane. 🤔🤔🤔

  • Vart
   16 marca, 14:17

   Ryanair nic nie odwoluje .to polski rzad zamknął granice i nie mogą lecieć.

  • Rysiek
   16 marca, 18:01

   Ja mam jutro lot do Agadiru na urlop za który zapłaciłem parę miesięcy temu kupę siana i też Easyjet i Ryanair nic nie odwołuje, jechać na lotnisko stracic kasę na paliwo tylko po to by na miejscu dostać info ze sorry ale jednak nie... te wszystkie linie lotnicze teraz mają urwanie głowy i trochę im zajmie wszystkich poinformować. Jak już wiecie że loty odwołane to się przygotujcie na to nie liczcie ze się odbędą.

  • Emigrant
   18 marca, 02:23

   Polska zgarnia grubą kasę z Unii na akcje przecigrypowa (bo ten wirus to normalna grypa tyle że nowy bo zwierzęcy), której nie musi rozliczyć. Rząd może w ukryty sposób dofinansować LOT i nikt mu nic nie zrobi. Przy okazji uderza w konkurencję. Szczyt tej grypy w Polsce przypadnie na przełomie czerwca lipca - chcą kraj zatrzymać do tej pory czy po prostu wybory wygrać? Rayaner wstrzymuje wszelkie informacje bo ta sytuacja to są ogromne koszty. Mail nie działa i nie wysyłają telefonów nie odbierają. To samo lotnisko. Nie ma żadnych odlotów! Wszyscy mają nas w...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 07.07.2020
  GBP 4.950 złEUR 4.471 złUSD 3.969 złCHF 4.203 zł

  Sport


  Sport

  Reklama