Menu

Ryanair i Wizz Air nie zapłacą milionowych kar za opłaty bagażowe

Ryanair i Wizz Air nie zapłacą milionowych kar za opłaty bagażowe
W tym tygodniu włoski sąd (TAR) zadecydował, że przewoźnicy mogą kontynuować dotychczasową politykę bagażową. (Fot. Getty Images)
Sąd zawiesił zarządzenie włoskiego urzędu ds. konkurencji, zobowiązujące linie Ryanair i Wizz Air do zmiany dotychczasowej polityki bagażowej i zapłacenia grzywny w wysokości odpowiednio 3 mln i 1 mln euro.
Reklama

W lutym br. włoski regulator uznał, że irlandzki i węgierski przewoźnik muszą zapłacić kary za wprowadzenie przepisu, zgodnie z którym na pokładzie samolotu można bezpłatnie przewozić tylko bagaż mieszczący się pod siedzeniem.

Wprowadzony 1 listopada 2018 roku przepis nazwał "niewłaściwą praktyką handlową", która "wprowadza klientów w błąd. "Oba przedsiębiorstwa przeprowadziły w sposób nieprzejrzysty podwyżkę cen biletów" - argumentował wówczas regulator, dając liniom lotniczym 60 dni na odniosienie się do tej decyzji.

W tym tygodniu włoski sąd (TAR) zadecydował jednak, że przewoźnicy mogą kontynuować dotychczasową politykę bagażową. Jednocześnie zawiesił wcześniejsze zarządzenie włoskiego urzędu ds. konkurencji, zobowiązujące linie do zapłacenia grzywien.

"Przejrzysta i uczciwa polityka bagażowa linii gwarantuje wszystkim pasażerom możliwość zabrania do kabiny bezpłatnie jednej torby podręcznej podczas każdego lotu Wizz Air od 1 listopada 2018 roku. Ta polityka bagażowa pozwala na wybór spośród ponad 50 opcji bagażu podręcznego i rejestrowanego, w zależności od indywidualnych potrzeb pasażera" - brzmi oświadczenie węgierskich linii lotniczych.

"Wizz Air ufa, że transparentna polityka bagażowa przyczyni się do szybszego i bardziej komfortowego wejścia na pokład, lepszej obsługi klienta i jednocześnie zwiększy punktualność odlotów" - dodano.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama