Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ryanair i Wizz Air nie zapłacą milionowych kar za opłaty bagażowe

Ryanair i Wizz Air nie zapłacą milionowych kar za opłaty bagażowe
W tym tygodniu włoski sąd (TAR) zadecydował, że przewoźnicy mogą kontynuować dotychczasową politykę bagażową. (Fot. Getty Images)
Sąd zawiesił zarządzenie włoskiego urzędu ds. konkurencji, zobowiązujące linie Ryanair i Wizz Air do zmiany dotychczasowej polityki bagażowej i zapłacenia grzywny w wysokości odpowiednio 3 mln i 1 mln euro.
Reklama

W lutym br. włoski regulator uznał, że irlandzki i węgierski przewoźnik muszą zapłacić kary za wprowadzenie przepisu, zgodnie z którym na pokładzie samolotu można bezpłatnie przewozić tylko bagaż mieszczący się pod siedzeniem.

Wprowadzony 1 listopada 2018 roku przepis nazwał "niewłaściwą praktyką handlową", która "wprowadza klientów w błąd. "Oba przedsiębiorstwa przeprowadziły w sposób nieprzejrzysty podwyżkę cen biletów" - argumentował wówczas regulator, dając liniom lotniczym 60 dni na odniosienie się do tej decyzji.

W tym tygodniu włoski sąd (TAR) zadecydował jednak, że przewoźnicy mogą kontynuować dotychczasową politykę bagażową. Jednocześnie zawiesił wcześniejsze zarządzenie włoskiego urzędu ds. konkurencji, zobowiązujące linie do zapłacenia grzywien.

"Przejrzysta i uczciwa polityka bagażowa linii gwarantuje wszystkim pasażerom możliwość zabrania do kabiny bezpłatnie jednej torby podręcznej podczas każdego lotu Wizz Air od 1 listopada 2018 roku. Ta polityka bagażowa pozwala na wybór spośród ponad 50 opcji bagażu podręcznego i rejestrowanego, w zależności od indywidualnych potrzeb pasażera" - brzmi oświadczenie węgierskich linii lotniczych.

"Wizz Air ufa, że transparentna polityka bagażowa przyczyni się do szybszego i bardziej komfortowego wejścia na pokład, lepszej obsługi klienta i jednocześnie zwiększy punktualność odlotów" - dodano.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.07.2019
  GBP 4.737 złEUR 4.259 złUSD 3.785 złCHF 3.848 zł

  Sport


  Reklama