Menu

Ryanair: Brytyjka przeszła dwie kontrole z paszportem córki

Ryanair: Brytyjka przeszła dwie kontrole z paszportem córki
Kobieta podróżowała z Bristolu do Sewilli. (Fot. Getty Images)
55-letnia Brytyjka nie miała najmniejszych problemów z przejściem przez kontrole paszportowe na dwóch lotniskach - pomimo tego, że legitymowała się paszportem swojej 22-letniej córki. Kobieta podróżowała liniami Ryanair.
Reklama

Do zdarzenia doszło 27 lipca podczas podróży z Bristolu do Hiszpanii. Susan Ramsby przez pomyłkę zabrała ze sobą paszport córki, o czym zorientowała się dopiero w hotelu w Sewilli.

Wcześniej bez problemu przeszła przez bramkę na lotnisku w Bristolu. Kłopotów nie miała też podczas kontroli paszportowej po wylądowaniu w Hiszpanii, ponieważ hiszpańscy urzędnicy graniczni nie zauważyli żadnych rozbieżności w dokumencie.

55-latka nie zamierzała próbować szczęścia z cudzym paszportem w drodze powrotnej. Kobieta skontaktowała się z liniami Ryanair, sugerując, aby mąż wręczył jej dokument na lotnisku w Wielkiej Brytanii. Irlandzki przewoźnik nie chciał jednak o tym słyszeć.

Brytyjka nie miała kłopotów z przejściem przez bramkę na brytyjskim lotnisku. (Fot. Getty Images)

Biuro podróży, z którego korzystała Brytyjka, poinformowało ją, że musi udać się do oddalonej o 180 km Malagi, aby uzyskać zastępczy dokument podróży. Jednak mąż kobiety zaproponował, że przyleci do Hiszpanii i przywiezie właściwy paszport.

"Chociaż od początku do końca to była moja wina, niewiarygodne i niepokojące jest to, że mogłam w ogóle dotrzeć do Sewilii z paszportem i kartą pokładową zawierającymi inne dane. To kwestionuje narodowe bezpieczeństwo" - twierdzi Brytyjka, cytowana przez "The Independent".

Firma Swissport, która zajmuje się obsługą naziemną lotów Ryanair, przeprosiła pasażerkę i jej rodzinę za niedogodności. Zapewniono też, że wszystkim pracownikom przypomniano o procedurach dotyczących wpuszczania pasażerów do samolotu.

  Komentarze
  • Dziki
   14 sierpnia 2019, 21:54

   Rutyna i bezmyślność .Jak taki jeden z drugim 500 razy dziennie spojrzy w paszport to po latach udaje że widzi dane z paszportu.Paszport biometryczny rozwiąże problem ,miejmy nadzieję.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.01.2020
  GBP 4.992 złEUR 4.246 złUSD 3.828 złCHF 3.953 zł

  Sport


  Reklama