Ryanair przywraca 79 połączeń między UK a Polską
Od soboty, 13 czerwca, polski rząd zniósł obowiązkową kwarantannę dla przybyszów z zagranicy. "Linia lotnicza w dużym stopniu wspiera ponowne łączenie przyjaciół i rodzin, umożliwiając ludziom powrót do pracy i pobudzenie przemysłu turystycznego" - napisał w oświadczeniu Ryanair.
Jak dodano, klienci już mogą rezerwować bilety do/z Wielkiej Brytanii i Irlandii na loty w czerwcu, lipcu oraz sierpniu.
Z kolei dzisiaj Ryanair ogłosił, że od 1 lipca przywróci prawie 200 europejskich tras w ramach letniego rozkładu lotów do/z Polski. "W związku ze zniesieniem przez Polskę restrykcji, Ryanair zachęca wszystkich do planowania letnich wyjazdów i świętowania faktu, iż Europa z powodzeniem pokonuje jedne z najtrudniejszych czasów" - poinformował w komunikacie Ryanair.
Linia przekazała, że niektóre trasy będą dostępne w ostatnim tygodniu czerwca. Wszystkie szczegóły dotyczące rozkładu można znaleźć na stronie przewoźnika.
ð¨ Poland is reopening and removing all quarantine restrictions for visitors - so we're resuming 79 summer routes from the UK and Ireland ðµð±
— Ryanair (@Ryanair) June 12, 2020
Pod wpisem Ryanaira na Twitterze o wznowieniu lotów pojawiło się mnóstwo komentarzy pasażerów, którzy domagają się zwrotu pieniędzy za odwołane loty w okresie wybuchu pandemii w Europie.
Szef Ryanaira Michael O’Leary poinformował kilka dni temu, że jego linia wypłaciła już z tego tytułu 500 milionów euro, a wnioski opiewające na kolejne 700 milionów są w trakcie przetwarzania. Zdaniem szefa irlandzkiego przewoźnika, może to potrwać do 12 tygodni.
Już na początku maja O'Leary ostrzegał, że na pieniądze trzeba będzie czekać nawet pół roku.
Czytaj więcej:
Szef Ryanair: "Zwrot pieniędzy za bilet nawet za 6 miesięcy"
Ryanair wezwał UK do rezygnacji z "niewytłumaczalnej" kwarantanny
Ryanair: Brytyjczycy masowo rezerwują loty mimo widma 14-dniowej kwarantanny
Ryanair nie odwoła lotów do i z Wielkiej Brytanii mimo kwarantanny
Ryanair znosi opłatę za zmianę rezerwacji
Linie lotnicze pozwały rząd UK ws. obowiązku kwarantanny