Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Ruszył kolejny proces grupy, która chciała zniszczyć Niemcy od środka i planowała obalenie rządu

Ruszył kolejny proces grupy, która chciała zniszczyć Niemcy od środka i planowała obalenie rządu
Według śledczych liderem grupy był 72-letni Heinrich Reuss, który jest potomkiem rodu książęcego, a sam siebie nazywa księciem Henrykiem XIII. (Fot. Boris Roessler-Pool/Getty Images)
We Frankfurcie nad Menem rozpoczął się wczoraj kolejny proces przeciwko podejrzanej o terroryzm grupie tzw. Obywateli Rzeszy (Reichsbuerger) skupionej wokół księcia Reussa. Oskarżeni mieli planować obalenie rządu w Niemczech.
Reklama
Reklama

Prokuratura federalna oskarża dziewięć osób o członkostwo w organizacji terrorystycznej lub jej wspieranie. Książę Reuss działał jako prowodyr - oznajmił Tobias Engelstetter, reprezentujący prokuraturę federalną.

Organizacja terrorystyczna została założona pod koniec lipca 2021 roku.

Konkretnie w akcie oskarżenia stwierdza się, że grupa postawiła sobie za cel "wyeliminowanie siłą istniejącego porządku państwowego w Niemczech" i zastąpienie go własną, opracowaną już w zarysie formą państwa.

Oskarżeni byli powiązani teoriami spiskowymi i narracjami "Obywateli Rzeszy". Książę Reuss zwrócił się z tymi planami do przedstawicieli Rosji - relacjonuje agencja dpa.

Według prokuratury federalnej grupa miała dostęp do ogromnego arsenału broni, składającego się m.in. z około 380 sztuk broni palnej, a także co najmniej 148 000 sztuk amunicji. Miała również do dyspozycji około pół miliona euro na swoje plany obalenia rządu.

Proces jest drugim z trzech przeciwko grupie: proces przeciwko podejrzanym przedstawicielom zbrojnego ramienia grupy rozpoczął się w Stuttgarcie pod koniec kwietnia. Pozostali domniemani członkowie grupy będą sądzeni w Monachium od 18 czerwca.

Grupa skupiona wokół Henryka XIII księcia Reuss stała się znana po zakrojonym na szeroką skalę nalocie antyterrorystycznym w kilku niemieckich krajach związkowych i za granicą w grudniu 2022 roku. Reuss miał pełnić funkcję szefa (Oberhaupt) nowej formy państwa.

Zgodnie z planami była posłanka AfD do Bundestagu i była berlińska sędzia Birgit Malsack-Winkemann miała być odpowiedzialna za departament sprawiedliwości. Wśród oskarżonych są również byli żołnierze.

  Komentarze
  • Xx
   22 maja, 11:58

   Buahahah 500k na obalenie rzadu I 380 sztuk broni bahahaha proces stulecia

  • Uell
   23 maja, 00:38

   slabiutkie to germanskie panstwo skoro grupa z ogrodka piwnego mialaby je rozwalic

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2024
  GBP 5.1423 złEUR 4.3468 złUSD 4.0549 złCHF 4.5614 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama