Menu

Rugbyści z Krakowa chcą się uczyć od Walijczyków

Rugbyści z Krakowa chcą się uczyć od Walijczyków
Rugbiści z Juvenia Kraków chcą czerpać z doświadczenia Walijczyków w tej dyscyplinie sportowej. (Fot. Facebook/Juvenia Kraków)
Rywalizująca w ekstralidze rugby Juvenia Kraków liczy na pomoc specjalistów z Walii w rozwoju klubu - stwierdził prezes Leszek Samel. Jest to realne, gdyż klub podpisał umowę sponsorską z jedną z dużych firm walijskich.
Reklama

"Oczywiście wsparcie finansowe jest ważne, jednak nie jest to dla nas najważniejsze. To tylko potrzeba chwili, a my chcemy patrzeć w przyszłość. Liczymy na umożliwienie wymiany myśli szkoleniowej, staży trenerskich i zawodniczych” - oświadczył prezes Juvenii podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Jak wyjaśnił rzecznik prasowy "Smoków” Kajetan Cyganik, umowa między firmą Smart Solutions a klubem została podpisana na rok. Nie mógł zdradzić szczegółów finansowych. Dodał jednak, że pomoc Walijczyków nie jest tak duża, aby zostali sponsorem tytularnym. "Jednak współpraca ma być rozwojowa. Kolejna umowa może być dla nas korzystniejsza” - podkreślił.

Firma, która prowadzi interesy także w Polsce, wspomaga rugby w Walii, gdzie jest to sport narodowy. Dodatkowo jednym z ważniejszych menadżerów tam pracujących jest Iestyn Thomas, były reprezentant drużyny narodowej Walijczyków (filar młyna).

"Moim marzeniem jest, aby otworzyć Puchar Sześciu Narodów na inne nacje północnej półkuli, w tym może Polaków” – oznajmił Thomas.

Podczas  konferencji poinformowano, że juniorzy Juvenii późnią jesienią udział w prestiżowym turnieju "Emirates Airline Dubai Rugby sevens". Juvenia chce też podszkolić dziennikarzy w zakresie rugby. Ogłosiła program "Poznaj rugby”. W jego ramach mają się odbywać wykłady o tej dyscyplinie sportu, treningi z pierwszą drużyną. Chętni mogą wysłać zgłoszenie na mail: kajetan.cyganik@juvenia.info.

Krakowianie w drugiej fazie rozgrywek ligowych grają w grupie Trophy (słabszej). W miniony weekend wygrali pierwszy mecz, na wyjeździe z drużyną KS Budowali Łódź 48:10.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 26.02.2021
  GBP 5.195 złEUR 4.518 złUSD 3.725 złCHF 4.120 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama