Menu

Rozpoczął się 24-godzinny strajk na szkockich lotniskach

Rozpoczął się 24-godzinny strajk na szkockich lotniskach
Spór o wyższe płace dla kontrolerów ruchu trwał od miesięcy. (Fot. Getty Images)
Dziś rozpoczął się pierwszy z serii zapowiedzianych strajków w szkockich portach lotniczych. Kontrolerzy ruchu zatrudnieni przez Highlands and Islands Airports Limited (HIAL) odmówili dalszej pracy z powodu niskich płac.
Reklama

Dzisiejszy strajk dotyczy wyłącznie lotniska w Inverness. Kolejne 24-godzinne strajki odbędą się w jutro w Sumburgh i Kirkwall oraz pojutrze w Dundee, Stornoway i Benbecula.

Związek zawodowy Prospect, który reprezentuje interesy kontrolerów lotu oznajmił, że "decyzja o strajkach była ostatecznością".

Kontrolerzy ruchu lotniczego domagają się natychmiastowej poprawy warunków pracy. (Fot. Getty Images)Nad ranem za problemy komunikacyjne przeprosił szef firmy Highlands and Islands Airports Limited (HIAL). Szkocki rząd, który jest właścicielem przedsiębiorstwa, wezwał jednocześnie strajkujących do powrotu do rozmów.

Jak informuje BBC, spór o wynagrodzenia kontrolerów ruchu lotniczego trwał od kilku miesięcy. Związek zawodowy Prospect apelował o podwyżki wynoszące min. 10 procent, argumentując to faktem, że prywatne firmy płacą zdecydowanie więcej.

HIAL przystał na podwyżki, oferując 10 tys. funtów rocznie więcej rozłożone w czasie pięciu lat. Związkowcy jednogłośnie odrzucili ofertę, argumentując potrzebę wprowadzenia wyższych płac już teraz.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.02.2020
  GBP 5.111 złEUR 4.279 złUSD 3.962 złCHF 4.031 zł

  Sport


  Reklama