Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rozpoczął się 24-godzinny strajk na szkockich lotniskach

Rozpoczął się 24-godzinny strajk na szkockich lotniskach
Spór o wyższe płace dla kontrolerów ruchu trwał od miesięcy. (Fot. Getty Images)
Dziś rozpoczął się pierwszy z serii zapowiedzianych strajków w szkockich portach lotniczych. Kontrolerzy ruchu zatrudnieni przez Highlands and Islands Airports Limited (HIAL) odmówili dalszej pracy z powodu niskich płac.
Reklama

Dzisiejszy strajk dotyczy wyłącznie lotniska w Inverness. Kolejne 24-godzinne strajki odbędą się w jutro w Sumburgh i Kirkwall oraz pojutrze w Dundee, Stornoway i Benbecula.

Związek zawodowy Prospect, który reprezentuje interesy kontrolerów lotu oznajmił, że "decyzja o strajkach była ostatecznością".

Kontrolerzy ruchu lotniczego domagają się natychmiastowej poprawy warunków pracy. (Fot. Getty Images)Nad ranem za problemy komunikacyjne przeprosił szef firmy Highlands and Islands Airports Limited (HIAL). Szkocki rząd, który jest właścicielem przedsiębiorstwa, wezwał jednocześnie strajkujących do powrotu do rozmów.

Jak informuje BBC, spór o wynagrodzenia kontrolerów ruchu lotniczego trwał od kilku miesięcy. Związek zawodowy Prospect apelował o podwyżki wynoszące min. 10 procent, argumentując to faktem, że prywatne firmy płacą zdecydowanie więcej.

HIAL przystał na podwyżki, oferując 10 tys. funtów rocznie więcej rozłożone w czasie pięciu lat. Związkowcy jednogłośnie odrzucili ofertę, argumentując potrzebę wprowadzenia wyższych płac już teraz.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama