Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Rosyjski samolot SSJ 100 zawrócony do Moskwy tuż po starcie

Rosyjski samolot SSJ 100 zawrócony do Moskwy tuż po starcie
Aerofłot nie komentuje oficjalnie powodów odwoływania lotów SSJ 100. (Fot. aeroflot.ru)
Samolot pasażerski Suchoj Superjet 100 (SSJ 100), który wyleciał dzisiaj z Moskwy do Samary, obrał kurs powrotny na moskiewskie lotnisko Szeremietiewo - podały media w Moskwie. Linie lotnicze Aerofłot nie potwierdziły tej informacji.
Reklama

Media powołują się na dane serwisu Flightradar śledzącego trasy samolotów. Relacjonują też, że przylot rejsu z Moskwy do Samary został przeniesiony na późniejszą porę.

W ostatnich dniach linie Aerofłot - według informacji mediów - anulowały kilkadziesiąt rejsów samolotów SSJ 100. Eksperci dziennika "Kommiersant" oceniają, że powodem są podwyższone środki bezpieczeństwa po tragedii z 5 maja, gdy w SSJ 100 podczas awaryjnego lądowania na Szeremietiewie wybuchł pożar. Zginęło wówczas 41 osób.

Media zwracają uwagę, że loty SSJ odwoływano również wcześniej, jednak po katastrofie z 5 maja na takie przypadki zwraca się baczniejszą uwagę.

Aerofłot nie komentuje oficjalnie powodów odwoływania lotów SSJ 100.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 19.09.2019
  GBP 4.906 złEUR 4.343 złUSD 3.927 złCHF 3.961 zł

  Sport


  Reklama