Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Rosja de facto przyznała, że brakuje jej ochotników do walki

Rosja de facto przyznała, że brakuje jej ochotników do walki
Rosjanie nie są chętni do walki na wojnie. Na zdj. mieszkańcy Moskwy protestujący przeciw ogłoszonej mobilizacji. (Fot. Contributor/Getty Images)
Ogłoszona w Rosji 'częściowa mobilizacja' jest faktycznym przyznaniem, że wyczerpały się zapasy ochotników do walki na Ukrainie, ale stworzone w jej efekcie oddziały nie będą skuteczne w walce przez wiele miesięcy - przekazało dzisiaj brytyjskie ministerstwo obrony.
Reklama
Reklama

Wczoraj rosyjski prezydent Władimir Putin ogłosił "częściową mobilizację" w celu wsparcia operacji na Ukrainie, a minister obrony Siegiej Szojgu potwierdził później, że będzie to oznaczało mobilizację 300 tys. rezerwistów.

"Rosja prawdopodobnie będzie zmagać się z logistycznymi i administracyjnymi wyzwaniami związanymi nawet z zebraniem 300 tys. (żołnierzy). Prawdopodobnie będzie próbowała utworzyć nowe formacje z wielu z nich, które prawdopodobnie nie będą skuteczne w walce przez wiele miesięcy. Nawet ta ograniczona mobilizacja będzie prawdopodobnie bardzo niepopularna wśród części rosyjskiego społeczeństwa".

"Putin akceptuje znaczne ryzyko polityczne w nadziei na wygenerowanie bardzo potrzebnej siły bojowej. Posunięcie to jest w istocie przyznaniem, że Rosja wyczerpała zapasy chętnych ochotników do walki na Ukrainie" - napisano w codziennej aktualizacji wywiadowczej.

Czytaj więcej:

Brytyjski dowódca sił zbrojnych: "Putin ma coraz więcej problemów"

Putin ogłasza częściową mobilizację i grozi Zachodowi bronią jądrową

Europa komentuje pogróżki Putina: "Krzyk rozpaczy", "niepokojąca eskalacja"

"Jak wydostać się z Rosji" wśród najpopularniejszych wyszukiwań rosyjskich internautów

"Ogłoszenie częściowej mobilizacji przez Rosję to potwierdzenie jej słabości"

"Rzeczpospolita": Putin chce iść na całość

  Komentarze
  • Wow
   23 września, 06:48

   Potencjalni przyszli zolnierze masowo uciekają z Rosji , nie ma sie dziwić , ich lider to morderca wiec powinnismy otworzyć dla nich granice … Putin nie miał by ludzi do walki .

  • Brain Dead
   23 września, 11:20

   Otwórz dla nich swój dom

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 29.09.2022
  GBP 5.4331 złEUR 4.8637 złUSD 5.0328 złCHF 5.1200 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama