Menu

Ronaldo nie zagra we wrześniu z Włochami

Ronaldo nie zagra we wrześniu z Włochami
Cristiano Ronaldo (Fot. Getty Images)
Cristiano Ronaldo został zwolniony z występów w piłkarskiej reprezentacji Portugalii we wrześniowych meczach z Włochami w Lidze Narodów i towarzyskim z Chorwacją. Miesiąc później rywalami Portugalczyków w grupie 3. najwyższej dywizji LN będą Polacy.
Reklama

Informację o absencji Ronaldo we wrześniowych spotkaniach kadry przekazał dzisiaj trener mistrzów Europy z 2016 roku Fernando Santos.

Jak dodał, decyzja została podjęta za obopólną zgodą. Chodzi o to, aby ułatwić słynnemu piłkarzowi adaptację w nowym klubie. 33-letni Ronaldo przeszedł latem z Realu Madryt do Juventusu Turyn. W dwóch dotychczasowych meczach ligowych nie zdobył bramki.

Portugalia spotka się w LN z Włochami 10 września w Lizbonie, a z Chorwacją (wicemistrzem świata) - towarzysko cztery dni wcześniej w Faro.

Polscy piłkarze zagrają pierwszy mecz z Włochami 7 września w Bolonii. Następnie spotkają się w tych rozgrywkach 11 października z Portugalią i trzy dni później z Włochami (oba mecze w Chorzowie). Na koniec - 20 listopada - czeka ich wyjazdowe spotkanie z Portugalczykami w Guimaraes.

Nie wiadomo jeszcze, czy Ronaldo zagra z Polską.

Liga Narodów UEFA to nowe rozgrywki, mające uatrakcyjnić i w dużym stopniu zastąpić towarzyskie potyczki.

Wprowadzenie LN sprawiło, że eliminacje do mistrzostw Europy 2020 rozpoczną się dopiero w marcu przyszłego roku.

  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 27.01.2020
  GBP 5.071 złEUR 4.268 złUSD 3.873 złCHF 3.991 zł

  Sport


  Reklama