Ronaldo znów strzela, wygrana Realu

Ronaldo zdobył dwie bramki dla swojego zespołu (Fot. Getty Images)
Piłkarze Realu Madryt pokonali u siebie Real Sociedad San Sebastian 3:1 w 17. kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo, który wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego.

Portugalczyk po raz pierwszy mógł mieć powody do radości w 24. minucie, ale kopnął z 11 metrów nad poprzeczką. Pod koniec pierwszej połowy sędzia znów podyktował rzut karny dla "Królewskich" - tym razem się nie pomylił.

Tuż po przerwie goście niespodziewanie wyrównali, a gola zdobył Portugalczyk gwinejskiego pochodzenia Bruma. Jednak w 67. minucie Ronaldo strzelił na 2:1, zdobywając 14. bramkę w ligowym sezonie. Wynik ustalił w 86. minucie rezerwowy Lucas Vazquez.

Po 17 meczach Real ma 36 punktów i awansował na pierwsze miejsce, ale wieczorem grają Barcelona i Atletico Madryt (po 35 pkt). Broniący tytułu Katalończycy podejmą Betis Sewilla (oprócz tego mają jeszcze mecz zaległy), natomiast Atletico zagra na wyjeździe z Rayo Vallecano. Sevilla - bez pauzującego za kartki Grzegorza Krychowiaka - podejmie Espanyol.