Menu

Rodzice szefowej Home Office nie spełniliby kryteriów systemu imigracyjnego

Rodzice szefowej Home Office nie spełniliby kryteriów systemu imigracyjnego
To właśnie Patel jest jednym z architektów opartego na punktach systemu. (Fot. Getty Images)
Minister spraw wewnętrznych Priti Patel przyznała podczas radiowego wywiadu, że jej rodzice nie byliby wpuszczeni do Wielkiej Brytanii, gdyby w tamtych czasach obowiązywały nowe przepisy imigracyjne.
Reklama

Priti Patel próbowała uchylić się od odpowiedzi na to pytanie, które zadał podczas wywiadu Nick Ferrari z radia LBC. 

Rodzina Patel przyjechała do Wielkiej Brytanii z Ugandy w latach 60. XX wieku, kiedy ówczesny dyktator Idi Amina zadecydował o wypędzeniu z kraju wszystkich Azjatów stanowiących ekonomiczną elitę kraju. 

"Zgodnie z proponowanymi zasadami imigracyjnymi, nie byłoby cię tutaj na stanowisku ministra spraw wewnętrznych" - zauważył zwracając się do gościa dziennikarz, który sam ma włoskie korzenie.

"Twoich rodziców chyba też, prawda? Z tego, co wiem przybyli do Wielkiej Brytanii z Ugandy, a na Wyspach założyli sieć kiosków. Ale dzisiaj nie mieliby wymaganych kwalifikacji, czyż nie tak?" - dopytywał.

Patel zgodziła się z dziennikarzem, jednak podkreśliła, że "tu nie chodzi o jej pochodzenie ani o jej rodziców". Zaznaczyła przy tym, że "rząd nie zmienia podejścia do uchodźców i osób ubiegających się o azyl, które bardzo różni się od opartego na punktach systemu zatrudnienia". 

Brytyjski rząd przedstawił dzisiaj plany nowego punktowego systemu imigracyjnego, który ma obowiązywać od początku 2021 roku. Zrówna on status obywateli UE i pozostałych państw, a także radykalnie ograniczy możliwość podejmowania pracy przez osoby o niskich kwalifikacjach.

Zgodnie z planem, aby uzyskać prawo do pracy w Wielkiej Brytanii, konieczne będzie zdobycie co najmniej 70 punktów. Potencjalni imigranci będą musieli wykazać m.in., że mają ofertę pracy od zatwierdzonego sponsora, oferta pracy jest na wymaganym poziomie umiejętności, oraz że znają język angielski.

Czytaj więcej:

Brytyjskie firmy określiły priorytety imigracyjne po Brexicie

Boris Johnson wprowadzi punktowy system imigracyjny "pomimo obaw ze strony własnych ekspertów"

Nowy system imigracyjny w UK ma wejść od 1 stycznia 2021 roku

Rząd Wielkiej Brytanii przedstawił nowy system imigracyjny

  Komentarze
  • Bruno
   19 lutego, 20:07

   Komedia

  • Dyskryminacja
   19 lutego, 20:39

   Jawna dyskryminacja ludzi o nizszych kwalifikacjach ktorzy wykonuja bardzo ciezka prace za leniwych angoli ktorzy wola patologie I zasilki niz pojsc do uczciwej pracy. Dlaczego system punktacji nie obejmie ich najpierw? Np. 100 punktow zeby dostac zasilek dla bezrobotnych gdzie 80punktow uzyska za siedze o " Life in UK" oraz jezyk angielski Na poziomie A level. Czym sie rozni imigrant od brytyjczyka ze ma spelniac takie warunki aby dostac obywatelstwo brytyjskie lub pozwolenie Na pobyt I prace? Zwlaszcza prace, Bo przeciez po to imigranci Tu przyjezdzaja.

  • Bobo.
   19 lutego, 22:58

   Zaczynajac, mniej wiecej, od 5. wieku naszej ery, mozna stwierdzic, ze wszyscy "rdzenni" mieszkancy Wysp Brytyjskich sa imigrantami, badz tez ich potomkami. Anglowie, Saksowie i Juci byli Germanami z kontynentu. Nawet dzisiejsza Szkocje zasiedlily plemiona irlandzkie, asymilujac, podporzadkowujac, lub likwidujac ludnosc tubylcza.
   Nie zapominajmy rowniez o tym, ze krolem Anglii w latach 1016 - 1035 byl Cnut the Great, wnuk naszego Mieszka I. Jego matka, odwiedzajac go w Londynie, pozostanie prawdopodobnie pierwsza Polka zwiedzajaca tutejsza ziemie. Pozdrawiam

  • ....,,
   20 lutego, 05:10

   Bobo. zdecydowanie najlepszy wpis w komentarzach jaki kiedykolwiek tu czytalem. Pozdrawiam!

   https://en.wikipedia.org/wiki/Template:Cnut_the_Great_family_tree

  • Dziadek
   20 lutego, 07:05

   Będzie wesoło, ciekawe skąd wezmą pracowników do domów starców czy do innych "robótek" gdzie płacą najniższą krajową, już widzę Brytoli jak biegną do takiej pracy hahah :)

  • Anna
   20 lutego, 07:13

   w Polsce , sami ukraincy mieszkaja ,osiedlili sie po wojnie , wredni Ślązacy ,a orginalny Polak to w Warszawie mieszkał , centralnej Polsce

  • Do Bobo
   20 lutego, 08:20

   dobrze mowisz ale kto Ciebie i glosow rozsadku wyslucha? Wystarczy poczytac komenatrze Anglikow pod powyzszym artykulem na Daily Mail. Oni nie widza zwiazku, nie wytlumaczysz im.

  • Okey
   20 lutego, 08:57

   Bardzo prawidłowo..wreszcie wykształceni zmienia rynek pracy tak bardzo zniszczony przez Polakow..w Polsce zniszczyli rynek pracy tu przyjechali i tez to zrobili, agencje, praca w soboty i niedziele,niewolnictwo odchodzi do lamusa....

  • Malaga
   20 lutego, 11:22

   A tutaj komentarz o Polakach i ich języku angielskim z the independent, nie wypowiadają się miło o Polakach. "oh darling where have u been living to say u have never seen any EU national can't speak any English 😂😂😂😂 I have seen plenty who are living her almost ten years and all they have learned hello boss hahaha specially polish people! I don't mean to be mean but honestly I have seen so many of them!"

  • Trzeźwo myślący.
   21 lutego, 08:56

   Ten cały Londynem to tak samo lewacki jest jak np WP. Tragedia i dno.

  • DO OKEY
   23 lutego, 11:20

   A ty w ogóle pracowałeś w korporacji? Tam nie masz nic do powiedzenia mówisz, że nie pracujesz w weekend i ci dziękują i jesteś bezrobotny.Byłam świadkiem jak amerykanie przyjechali do firmy i palcem wskazywali kto leci z roboty.Taki system wprowadzi Ameryka w Anglii.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 12.08.2020
  GBP 4.903 złEUR 4.412 złUSD 3.756 złCHF 4.101 zł

  Sport


  Sport

  Reklama

  Brexit - Najważniejsze wiadomości