Menu

Robot jak policjant. Maszyna będzie pilnować porządku podczas igrzysk w Tokio

Robot jak policjant. Maszyna będzie pilnować porządku podczas igrzysk w Tokio
Robot "perseusbot" będzie pilnował porządku podczas igrzysk w Tokio. (Fot. Facebook/ETA - Enthusiasts of Transit Association)
W Japonii zaprezentowano robota strażniczego opracowanego na potrzeby Letnich Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich w Tokio 2020. Testy maszyny odbędą się pod koniec listopada - podała agencja Kyodo.
Reklama

Nad stworzeniem robota współpracowały instytut badawczy Tokyo Metropolitan Industrial Technology, spółka kolejowa Seibu Railway oraz firmy Nihon Unisys i Earth Eyesfirm. Według twórców robot strażniczy nazwany "perseusbot" w trakcie igrzysk będzie pilnował porządku na japońskich stacjach kolejowych. Maszyna ma 167,5 cm wysokości, 61 cm szerokości i 90,5 cm długości i jest zdolna do omijania przeszkód i poruszania się po płytkach prowadzących dla osób niewidomych.

Dzięki wbudowanej kamerze bezpieczeństwa zasilanej sztuczną inteligencją robot może wykrywać i zgłaszać podejrzanie zachowujące się osoby i pozostawione na stacjach przedmioty. Jeśli perseusbot natrafi na porzucony bagaż lub zarejestruje gwałtowne ruchy pasażerów, np. uniesienie rąk do uderzenia, wyśle zgłoszenie do pracowników ochrony.

Testy zademonstrowanego dzisiaj robota odbędą się w dniach 26-30 listopada na tokijskim dworcu kolejowym Seibu Shinjuku.

 

  Komentarze


  • Tom
   25 października 2018, 16:28

   Ciekawe ile takich robotów zdewastują pijani kibice?:))) I kto za to zapłaci?

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 22.10.2019
  GBP 4.970 złEUR 4.279 złUSD 3.841 złCHF 3.885 zł

  Sport


  Reklama