Menu

Restauracje Jamiego Olivera zbankrutowały. Zagrożonych 1 300 etatów

Restauracje Jamiego Olivera zbankrutowały. Zagrożonych 1 300 etatów
Problemy finansowe dotyczą 25 restauracji, w tym 23 oddziałów Jamie's Italian. (Fot. Getty Images)
Imperium restauracyjne gwiazdy brytyjskiej kuchni, Jamiego Olivera, ogłosiło upadłość. Pracę może stracić nawet 1,3 tys. osób - informuje dzisiaj BBC.
Reklama

Procesem upadłościowym grupy, w której skład wchodzą sieci Jamie's Italian, Barbecoa i Fifteen, ma się zająć firma doradcza KPMG. Jak podaje BBC, problemy finansowe dotyczą 25 restauracji, w tym 23 oddziałów Jamie's Italian.

Bankructwo imperium Olivera oznacza, że zagrożonych jest nawet 1,3 tys. miejsc pracy. W lokalach kucharza-celebryty zatrudnionych jest wielu Polaków.

"Jestem głęboko zasmucony. Chciałbym podziękować wszystkim pracownikom i naszym dostawcom, którzy przez ponad 10 lat wkładali w ten biznes całe swoje serca i dusze. Wiem, jak trudne jest to dla każdego, kogo to dotyczy" - wyznał jeden z najpopularniejszych szefów kuchni na świecie. "Chciałbym również podziękować wszystkim klientom. Obługiwanie was było prawdziwą przyjemnością" - dodał.

Gwałtowne przyspieszenie kariery Olivera nastąpiło w 1997 r. To właśnie wtedy, pracując w The River Café, nieznany wówczas kucharz wziął udział w programie "Christmas at the River Café" w BBC i został zauważony przez producentów tej stacji. Dwa lata później był już popularnym gospodarzem programu "The Naked Chef".

Pierwsza restauracja sieci Jamie's Italian została otwarta w Oxfordzie w 2008 roku. 

  Komentarze


  • E U
   22 maja, 01:13

   Niech mu ktoś poda numer do Magdy G. lub zarejestruje w programie kuchenne rewolucje. Moze to wyciągnie go z dlugow.

  • 1234
   22 maja, 08:22

   Od czasu referendum co chwile coś bankrutuje a tylko funt spadł z ceny.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 12.11.2019
  GBP 4.978 złEUR 4.279 złUSD 3.878 złCHF 3.899 zł

  Sport


  Reklama