Menu

Rekordowy październik na GOV.PL. Portal odwiedziło 6 mln Polaków

Rekordowy październik na GOV.PL. Portal odwiedziło 6 mln Polaków
Portal GOV.PL ułatwia załatwianie spraw urzęowych przez internet. (Fot. Getty Images)
W październiku 2019 r. portal GOV.PL zanotował ponad 6 mln odwiedzin i 18,5 mln odsłon, a odwiedzający zainicjowali ponad 8,2 mln sesji - podało Ministerstwo Cyfryzacji. To czterokrotny wzrost od stycznia - podkreślił minister Marek Zagórski.
Reklama

Każdego dnia portal GOV.PL odwiedza średnio 250 tys. osób. Rekordowym pojedynczym dniem był 1 lipca, kiedy to ruszyło składanie wniosków o świadczenie 500+ na pierwsze dziecko. Tego dnia na portalu pojawiło się pół miliona osób.

W ocenie ministra Zagórskiego wzrost odwiedzin jest dowodem na to, że GOV.PL spełnia oczekiwania użytkowników. "Znając ten adres, zyskujemy nie tylko łatwy dostęp do informacji o tym, co dzieje się w poszczególnych instytucjach, ale i do wszystkich e-usług" - podkreślił Zagórski.

Obecnie w ramach portalu działają m.in. strony internetowe 19 ministerstw i pięciu urzędów - w tym czterech urzędów wojewódzkich.

"Stale pracujemy nad tym, aby GOV.PL był jeszcze lepszy, jeszcze bardziej użyteczny i jeszcze bardziej intuicyjny. Naszym priorytetem jest obecnie rozwijanie panelu użytkownika - Mój GOV" - dodał minister.

Polacy coraz chętniej korzystają z możliwości kontaktu z urzędami przez internet. (Fot. Getty Images)

"Mój GOV" to najnowszy produkt portalu, który działa od 23 września br. Jak podkreśla MC, każdy, kto się zaloguje na "Mój GOV" - do czego potrzeba profilu zaufanego - w jednym miejscu znajdzie nie tylko wszystkie swoje dane i dostęp do e-usług, ale także nową skrzynkę - na razie w wersji próbnej, służącą do wymiany korespondencji z urzędami. "Aby wysłać pismo do urzędu, nie musimy już wchodzić na platformę ePUAP" - zaznaczyło ministerstwo.

Jednocześnie MC podało, że w 2019 r. przybyło ponad 1,9 mln właścicieli profilu zaufanego. Obecnie ma go prawie 4,5 miliona osób.

Czytaj więcej:

Podróż pociągiem jeszcze prostsza. mObywatel w PKP Intercity

Ponad milion Polaków ma e-dowód. Co zrobić, aby go zdobyć?

  Komentarze


  • X
   6 listopada, 20:21

   Niedziala.
   Nieudolne nasladownictwo.
   Nawet skopiowac gotowego wzoru partacze niepotrafia.
   Zenada

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 13.11.2019
  GBP 4.999 złEUR 4.285 złUSD 3.890 złCHF 3.930 zł

  Sport


  Reklama