Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Ranking firm w UK najbardziej przyjaznych LGBT

Ranking firm w UK najbardziej przyjaznych LGBT
Pracodawcy włączeni w ruch LGBT odgrywają "kluczową rolę w zmienianiu społeczeństwa". (Fot. Cheshire Fire and Rescue Service)
Brytyjskie służby specjalne MI5, firma prawnicza, straż pożarna i walijski rząd to pracodawcy najbardziej przyjaźni mniejszościom seksualnym w Wielkiej Brytanii - wynika z badania organizacji Stonewall.
Reklama

Solicitors Pinsent Masons jest numerem jeden na liście 100 najlepszych firm dla LGTB. Kancelaria znalazła się na szczycie listy m.in. ze względu na jej godną naśladowania postawę wobec transpłciowych pracowników, a także zaangażowanie w kampanie, np. na rzecz równości małżeńskiej w Irlandii Północnej.

W zestawieniu nie zabrakło też kilku uniwersytetów, brytyjskiej armii, Lloyds Bank i organizacji charytatywnej St Mungo.

Pozostałe firmy, które znalazły się w pierwszej piątce, to: Cheshire Fire and Rescue Service, MI5, Zgromadzenie Narodowe Walii i firma prawnicza Bryan Cave Leighton Paisn.

Strażacy z Cheshire - z 3. miejsca rankingu - zostali docenieni za pracę i wsparcie dla osób LGBT z lokalnej społeczności.

Na czele listy od lat utrzymuje się brytyjska armia. (Fot. Twitter/@BritishArmy)

"Osoby starsze ze środowiska mniejszości seksualnych są narażone na większe ryzyko pożaru" - wyjaśnia Mark Shone z Cheshire Fire and Rescue Service, cytowany przez BBC. "Często są samotne, mogą mieć problemy ze zdrowiem psychicznym, częściej są uzależnione od różnych substancji. Wkładamy dużo pracy, aby zlokalizować tych ludzi i zapewnić im bezpieczeństwo" - dodaje.

Zdaniem Stonewall, pracodawcy włączeni w ruch LGBT odgrywają "kluczową rolę w zmienianiu społeczeństwa".

Badanie przeprowadzone przez organizację w 2018 r. wykazało, że ponad jedna trzecia pracowników LGBT ze strachu przed dyskryminacją ukrywa w pracy swoją orientację seksualną. "Wiemy, że ludzie funkcjonują dużo lepiej, kiedy mogą być sobą - są bardziej produktywni, kreatywni i ogólnie rzecz biorąc, mają lepsze morale" - podsumowuje w rozmowie z BBC dyrektor organizacji, Darren Towers.

 

  Komentarze


  • Blekitnakrew
   22 stycznia, 21:40

   Ładnie wyglądają z tą flagą, i do mundurów im pasuje.

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 15.10.2019
  GBP 4.928 złEUR 4.295 złUSD 3.895 złCHF 3.900 zł

  Sport


  Reklama