Menu

Putin: Zamkniemy "ohydne usta" tym, którzy próbują przeinaczyć historię

Putin: Zamkniemy "ohydne usta" tym, którzy próbują przeinaczyć historię
Jako przykład Putin podał Izrael, który "ani na sekundę nie pozwala zapomnieć o Holokauście". (Fot. Getty Images)
Prezydent Rosji Władimir Putin zapowiedział wczoraj w Petersburgu, że zamknie 'ohydne usta' tym, którzy próbują przeinaczyć historię. Mówił o tym, zapowiadając otwarcie centrum archiwalnych dokumentów dotyczących II wojny światowej.
Reklama

"Zamkniemy ohydne usta, otwierane przez niektórych działaczy zagranicą po to, by osiągnąć chwilowe polityczne cele, zamkniemy je prawdziwą gruntowną informacją" - oświadczył Putin na spotkaniu z weteranami i przedstawicielami organizacji patriotycznych. Jego słowa cytuje m.in. agencja RIA Nowosti.

Na stronie internetowej agencji zamieszczono również inny cytat z wypowiedzi prezydenta Rosji oraz nagranie, na którym Putin oznajmia: "Obowiązkowo utworzymy centrum dokumentów archiwalnych, materiałów filmowych i zdjęciowych. I zamkniemy usta tym, którzy próbują przeinaczyć historię, ukazać ją w fałszywym świetle i umniejszyć rolę naszych ojców i dziadów, naszych bohaterów, którzy ginęli, broniąc swojej ojczyzny i praktycznie całego świata przed brunatną zarazą, przed nazizmem".

RIA Nowosti relacjonuje, że jako przykład Putin podał Izrael, który "ani na sekundę nie pozwala zapomnieć o Holokauście".

Centrum archiwalnych dokumentów oraz jego strona internetowa będą dostępne dla Rosjan i "całego świata" - pisze agencja, cytując słowa prezydenta.

Czytaj więcej:

"The Times": Putin wciąż propaguje stalinowską wersję historii

"Financial Times": Putin niebezpiecznie przeinacza fakty

"The Guardian" o rezygnacji Andrzeja Dudy z udziału w uroczystościach w Jerozolimie

"Daily Telegraph" o poparciu KE dla Polski w sporze z Rosją

Brytyjski historyk: Rosyjskie kłamstwa przyniosą odwrotny skutek

  Komentarze
  • Jozef S
   19 stycznia, 14:52

   Putin nowy rosyjski pisarz powiesci po tytulem " Biale Klamstwa"

  • Drakus
   19 stycznia, 23:58

   Armia Czerwona musiała wjechać do Polski, aby zaopiekować się porzuconym terytorium i zaopiekować się milionami ludzi. Aresztowali przy okazji tysiące żołnierzy z czego tysiące rozstrzelali głównie oficerów. Zrobili to dla obrony Świata. Po wojnie musieli opiekować się naszym terytorium więc wprowadzili komunizm i wykorzystywali jak własny okręg. Teraz musieli zrobić porządek na Krymie, a Nam rozbił się samolot z politykami bo była gęsta mgła. Putin to taki szczery gość, a nikt na Świecie mu nie ufa!.

  • Grzegorz rozwadowski
   21 stycznia, 14:30

   teraz nastal taki czas pisania histori na nowo a ludzie wszystko lykaja bo poprostu jej nie znaja oo jak fajnie sie zlozylo

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.02.2020
  GBP 5.125 złEUR 4.309 złUSD 3.957 złCHF 4.062 zł

  Sport


  Reklama