Puchar Włoch: Ronaldo uratował Juventus na San Siro

Ronaldo dał radę! (Fot. Getty Images)
AC Milan zremisował w Mediolanie z Juventusem Turyn 1:1 w pierwszym meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Włoch. W bramce gości wystąpił wczoraj Gianluigi Buffon, a Wojciech Szczęsny był rezerwowym.

Gospodarze objęli prowadzenie w 61. minucie po golu Chorwata Ante Rebica.

Po kolejnych 11 minutach czerwoną kartką, po drugiej żółtej, został ukarany Francuz Theo Hernandez i turyńczycy osiągnęli przewagę. Dopięli swego jednak w samej końcówce - Portugalczyk Cristiano Ronaldo spróbował ekwilibrystycznego strzału przewrotką, ale piłka trafiła w rękę obrońcy Davide Calabrii. Sędzia Paolo Valeri przeanalizował sytuację przy pomocy systemu VAR i zdecydował się podyktować "jedenastkę". Na bramkę zamienił ją Ronaldo.

Oba zespoły zagrały praktycznie w najsilniejszych składach. Dzięki temu na San Siro doszło m.in. do konfrontacji dwóch wielkich gwiazd futbolu - Szweda Zlatana Ibrahimovica i Ronaldo.

Juventus jest najbardziej utytułowanym klubem Coppa Italia, triumfował w tych rozgrywkach 13-krotnie, ostatnio w 2018 roku, kiedy w finale uporał się z... Milanem.

W środę pierwszy krok w kierunku finału wykonali piłkarze Napoli, którzy pokonali w Mediolanie prowadzący w Serie A Inter 1:0 po golu Hiszpana Fabiana Ruiza w 57. minucie.

W ekipie gości do 82. minuty grał Piotr Zieliński, a od 73. minuty wystąpił Arkadiusz Milik.