Puchar Francji: PSG i Olympique Lyon w półfinale

Kylian Mbappe (po lewej) jak zwykle nie zawiódł kibiców PSG. (Fot. Getty Images)
Piłkarze Paris Saint-Germain rozbili na wyjeździe ekipę Dijon 6:1 i awansowali do półfinału Pucharu Francji. Miejsce w tej fazie wywalczył również Olympique Lyon, który pokonał Olympique Marsylia 1:0.

W meczu w Dijon do zwycięstwa gospodarzy przyczynił się przede wszystkim Hiszpan Pablo Sarabia, który zdobył dwie bramki, oraz... zawodnicy gospodarzy. Już w pierwszej minucie swojego bramkarza pokonał pochodzący z Nowej Kaledonii Wesley Lautoa, a w końcówce kolejnego samobója strzelił Malijczyk Senou Coulibaly. Gole uzyskali także Kylian Mbappe i Brazylijczyk Thiago Silva.

Na stadionie Olympique Lyon trzeba było czekać na rozstrzygnięcie do końcowych minut. Dopiero w 81. prowadzenie gospodarzom dał Houssem Aouar. Wcześniej mógł to zrobić Moussa Dembele, ale jego strzał z rzutu karnego obronił bramkarz Marsylii Yohann Pele.

We wtorek awans do półfinału wywalczyli broniący trofeum piłkarze Rennes, którzy pokonali na wyjeździe czwartoligowy Belfort 3:0.

Ostatniego uczestnika kolejnej rundy wyłoni dzisiejszy mecz czwartoligowego Epinal z występującym w ekstraklasie Saint-Etienne.