Puchar Włoch: Debiut Bereszyńskiego w przegranym meczu Napoli

Bartosz Bereszyński rozpoczął przygodę w Napoli od niespodziewanej porażki. (Fot. Getty Images)
Bartosz Bereszyński zadebiutował w barwach Napoli, do którego został wypożyczony z Sampdorii Genua. Obrońca piłkarskiej reprezentacji Polski rozegrał wczoraj w Neapolu cały mecz 1/8 finału Pucharu Włoch z Cremonese, przegrany po rzutach karnych.

Bereszyński, którego umowa zawiera opcję transferu definitywnego, dołączył w drużynie lidera Serie A do Piotra Zielińskiego i bramkarza Huberta Idasiaka, który jest rezerwowym.

Wczoraj Napoli niespodziewanie przegrało z ostatnią drużyną ekstraklasy. W 17. minucie bramkę dla Cremonese zdobył szwajcarski pomocnik Charles Pickel. Kwadrans później gospodarze szybko objęli prowadzenie - najpierw Brazylijczyk Juan Jesus, a następnie Argentyńczyk Giovanni Simeone strzałami głową posłali piłkę do siatki.

W 85. minucie na boisko wszedł Zieliński. Gdy wydawało się, że Napoli bez problemu odniesie zwycięstwo, wyrównał Ghańczyk Felix Afena-Gyan, znów strzałem głową, i potrzebna była dogrywka.

Od 100. minuty goście grali w osłabieniu, po czerwonej kartce, którą ujrzał Leonardo Sernicola. Tej przewagi Napoli nie potrafiło jednak wykorzystać, m.in. Simeone trafił w słupek.

W konkursie karnych Zieliński nie zawiódł, ale pomylił się Słowak Stanislav Sobotka. Gospodarze przegrali 4-5, a decydującą "jedenastkę" wykorzystał Afena-Gyan.