Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Przedsiębiorcy w UK przewidują najlepszy sezon świąteczny od pięciu lat

Przedsiębiorcy w UK przewidują najlepszy sezon świąteczny od pięciu lat
Wszystko wskazuje na to, że konsumenci próbują zrekompensować sobie ubiegłoroczne święta i w tym roku kupują więcej. (Fot. TOLGA AKMEN/AFP via Getty Images)
Jedna trzecia właścicieli małych firm przewiduje dla siebie najlepszy od pięciu lat sezon świąteczny dzięki zwiększeniu zainteresowania klientów wydawaniem pieniędzy na zakupy po pandemii - informują media.
Reklama
Reklama

Sprzedaż w sklepach w okresie od sierpnia do końca października była o 40 proc. wyższa niż w tym samym okresie w 2019 roku, zanim pojawił się Covid - wynika z danych Barclaycard Payments. Ponadto dane te wykazują, że transakcje w sektorze MŚP (małych i średnich przedsiębiorstw) w trzecim kwartale wzrosły o 21,9 proc. w ujęciu rocznym we wszystkich sektorach.

Wartość płatności w handlu detalicznym w tym okresie wzrosła o 15,6 proc., podczas gdy sprzedaż żywności i napojów wzrosła o 27 proc. Największy wzrost odnotowały firmy zajmujące się rozrywką i rekreacją, gdzie transakcje wzrosły o 54 proc. w ujęciu rocznym.

Tymczasem z badania przeprowadzonego wspólnie przez Barclaycard i firmę YouGov wśród 592 pracowników wyższego szczebla z sektora MŚP wynika, że jedna czwarta z nich zakłada, że klienci wydadzą większe kwoty na organizację świąt, by zrekompensować sobie ubiegłoroczne ograniczenia związane z koronawirusem.

Z kolei tylko 11 proc. z nich obawia się, że skutki pandemii wpłyną negatywnie na ich działalność w ciągu najbliższych 12 miesięcy, a 71 proc. stwierdziło, że podjęło działania w celu rozwiązania problemów związanych z łańcuchem dostaw. Ponad połowa twierdzi, że pandemia pomogła "przygotować" ich firmę na przyszłe problemy.

Prawie 40 proc. firm planuje zatrudnić więcej pracowników, podczas gdy jedna piąta ma zamiar rozszerzyć gamę produktów, a jedna trzecia chce zmodernizować zaplecze technologiczne.

Wiele osób jest skłonnych poszaleć z wydatkami na święta w tym roku po tym, jak Boże Narodzenie zostało "odwołane" w 2020 roku, kiedy rząd wprowadził ograniczenia i zamknął sklepy, restauracje oraz puby. W tym roku rząd zapowiada, że nie planuje wprowadzania lockdownu ani innych obostrzeń w okresie świąt.

Czytaj więcej:

UK: Eksperci ostrzegają przed zakupem kart podarunkowych na święta

Czy Polacy uratują brytyjską gospodarkę oraz tegoroczne święta w Wielkiej Brytanii?

Badanie: Blisko 70 proc. Polaków ogranicza zakupy przez rosnące ceny

  Komentarze
  • Anty
   25 listopada, 08:07

   Hahahaha....ludzie nie Maja pieniedzy na wydatki ....firmy zwinely biznesy uk...puste lokale naokolo....a te z ciuchami to ludzoe omijaja I generalnie retail upada...smieszne co piszecie...czy to ma byc reklama idzie kupujcie te badziewie co jest Bo juz NIC innego nie bedzie.

  • Dollares
   25 listopada, 09:17

   A wiecie że jak teraz wszyscy naraz by poszli wypłacić pieniadze to by było tylko 10% ludzi co by wypłacili? Bo pieniądze istnieja tylko w kompie. Nie ma tyle pieniedzy na swiecie. Jesteście numerkiem. A jak bedzie pieniądz cyfrowy to was odłączą jednym guzikiem.... zależy kto u władzy będzie, jaki wyrok dostaniecie, i czy nie za dużo szynki kupujecie zeby dla wladzy starczylo. Skąd my to znamy...

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.12.2021
  GBP 5.4098 złEUR 4.5991 złUSD 4.0788 złCHF 4.4169 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama