Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Prezydent Niemiec apeluje: Ograniczcie kontakty, zaszczepcie się, stawką jest przyszłość kraju

Prezydent Niemiec apeluje: Ograniczcie kontakty, zaszczepcie się, stawką jest przyszłość kraju
Czy mieszkańcy Niemiec zastosują się do apelu prezydenta? (Fot. Getty Images)
Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier zaapelował do obywateli o dobrowolne ograniczenie kontaktów, by uniknąć lockdownu. 'Trzymajmy się zasad, zredukujmy jeszcze raz nasze kontakty' - przekazał w artykule dla 'Bild am Sonntag'.
Reklama
Reklama

Od tego tygodnia mamy 100 000 zmarłych na Covid w Niemczech. Niewyobrażalna liczba, która mnie szokuje i boli" - wskazał.

W tych dniach "sytuacja ponownie dramatycznie się pogarsza. Coraz więcej osób walczy o życie na oddziałach intensywnej terapii. Każdego dnia setki ludzi przegrywają tę walkę. Czy można mieć jakiekolwiek wątpliwości, że ta pandemia jest sprawą życia i śmierci?" - podkreślił prezydent.

Steinmeier przypomniał: "Mamy środki, aby uchronić się przed ciężkim, a nawet śmiertelnym przebiegiem choroby. Ale jak dotąd wciąż zbyt mało osób z niej skorzystało".

"Dlatego jeszcze raz zwracam się dziś z prośbą: zaszczepcie się i w porę odnówcie swoje szczepienia! Chodzi o wasze i waszych bliźnich zdrowie! Stawką jest przyszłość naszego kraju" - zaapelował.

Do dziś w Niemczech w pełni zaszczepiono niemal 57 mln mieszkańców. (Fot. Getty Images)

"Ważne jest, abyśmy teraz wszyscy działali razem. Trzymajmy się zasad, zredukujmy jeszcze raz nasze kontakty. Zróbmy to, aby nie zamykano znowu szkół, abyśmy nie musieli znowu całkowicie zamykać życia publicznego" - podkreślił prezydent.

Na koniec dodał: "I choć gorzkie jest to, że nie spełniło się nasze życzenie o normalnym Adwencie (dziś przypada pierwsza niedziela Adwentu - przyp.red.): zachowajmy wiarę, że razem uda nam się przełamać czwartą falę i opanować pandemię koronawirusa. Tego właśnie życzę naszemu krajowi i wam wszystkim".

W Niemczech siedmiodniowa zachorowalność na koronawirusa wzrosła w niedzielę do 446,7 - ogłosił Instytut Roberta Kocha (RKI). W sobotę wynosiła 444,3. Wartość ta wskazuje, ile osób na 100 tys. mieszkańców zostało zakażonych koronawirusem w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Urzędy zdrowia zgłosiły do RKI 44 401 nowych zakażeń, czyli o 1 674 więcej niż w niedzielę tydzień temu. Kolejne 104 osoby zmarły w związku z koronawirusem, co zwiększa łączną liczbę zgonów do 100 883.

Czytaj więcej:

Niemcy: Liczba zakażeń podwaja się co 12 dni. "Dramatyczna sytuacja"

Niemcy: Nowy rząd rozważa wprowadzanie obostrzeń i obowiązek szczepień

Izrael zamyka granice w walce z nowym wariantem koronawirusa

Rząd UK ogłasza nowe restrykcje po wykryciu pierwszych zakażeń wariantem Omikron

  Komentarze
  • Prawdziwe info
   28 listopada 2021, 13:40

   Lockdown w UK bedzie od 13 Grudnia do 17 Stycznia z mozliwoscia przedluzenia - tak zatwierdzil juz wczoraj Gabinet Cieni.
   Ja juz ryz i makaron wlasnie kupilem a wy? Jutro jeszcze papieru toaletowego 48 rolek musze kupic i jestem przygotowany.

  • Miatrzunio
   28 listopada 2021, 14:28

   Czy ktos jeszcze wierzy w tego wirusa?

  • Anty
   28 listopada 2021, 16:22

   To jest poprostu chore. Czyli co mam odnowić swoje 3 dawki i przyjąć kolejne trzy? Mam nadzieję że ludzie w końcu się obudzą z tego strasznego koszmaru I wyciągną wnioski z okłamywania nas ile dawek mamy przyjąć. Miały być 2 teraz 3 jutro 5. Francja już robi ludziom pod górę, nie przyjmiesz 3 nie ma paszportu covidowego.

  • Zdrowa
   28 listopada 2021, 16:29

   Oni wymagają szczepień szczepionka która nie działa jak już wszyscy wiemy 😂😂😂 Gdzie tu logika????
   Jeśli złapę wirusa to przejdę go jak przejdę bez szczepionki a innych już nie ochronią bo to dziadostwo nie działa i zarażają się wszyscy. Jakie to chore!!! Kto w to wierzy? Gdzie ta inteligencja, wykształceni ludzie ?

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 26.01.2022
  GBP 5.4958 złEUR 4.5920 złUSD 4.0684 złCHF 4.4211 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama