Menu

Prezydent Iranu: Ukarzemy wszystkich za zestrzelenie ukraińskiego samolotu

Prezydent Iranu: Ukarzemy wszystkich za zestrzelenie ukraińskiego samolotu
Katastrofa samolotu wstrząsnęłą również mieszkańcami Iranu. (Fot. Getty Images)
Iran ukarze wszystkich odpowiedzialnych za niezamierzone zestrzelenie samolotu pasażerskiego ukraińskich linii lotniczych UIA - oświadczył w przemówieniu telewizyjnym irański prezydent Hasan Rowhani. Obiecał, że 'tragiczne wydarzenie' zostanie dokładnie zbadane.
Reklama

"To był niewybaczalny błąd, jedna osoba nie może ponosić wyłącznej odpowiedzialności za katastrofę samolotu" - zauważył.

"Przyznanie się do błędu przez irańskie siły zbrojne to dobry pierwszy krok. Powinniśmy zapewnić ludzi, że to się nie powtórzy" - zaznaczył Rowhani. Dodał, że jego rząd jest "odpowiedzialny przed Irańczykami i innymi narodami, których przedstawiciele stracili życie w katastrofie lotniczej".

Rzecznik irańskiego wymiaru sprawiedliwości Golamhosejn Esmajli przekazał, że w związku z zestrzeleniem ukraińskiego samolotu zatrzymano kilka osób. Nie podał jednak żadnych szczegółów.

Prezydent Rowhani obiecał ukaranie sprawców ataku. (Fot. Getty Images)

Boeing 737-800 ukraińskich linii UIA, odbywający regularny rejs z Teheranu do Kijowa, rozbił się w stolicy Iranu 8 stycznia. W katastrofie zginęło 176 osób, w tym 82 Irańczyków, 57 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców (dwóch pasażerów i dziewięcioro członków załogi), a także obywatele Szwecji, Afganistanu, Wielkiej Brytanii i Niemiec.

W sobotę Iran przyznał, że jego siły zbrojne "nieintencjonalnie" zestrzeliły ukraiński samolot pasażerski w rezultacie "ludzkiego błędu". Wcześniej Teheran zaprzeczał jakoby ponosił odpowiedzialność za tragedię.

Czytaj więcej:

Iran przyznał się do zestrzelenia ukraińskiego samolotu

  Komentarze
  • Oko
   14 stycznia, 12:29

   wezna wiezniow kaza zalozyc mundury i rostrzelaja dla podpuchy bo kto bedzie karal wyszkolonych zolnierzy

  • Fadel
   14 stycznia, 15:14

   Macierewicz i Binienda są na miejscu katastrofy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama