Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Prezydent Higgins życzy Irlandyczkom oraz imigrantom nadziei i bezpieczeństwa

Prezydent Higgins życzy Irlandyczkom oraz imigrantom nadziei i bezpieczeństwa
Prezydent Higgins złożył życzenia mieszkańcom Irlandii. (Fot. Getty Images)
Życzenia nadziei i bezpieczeństwa imigrantom oraz Irlandczykom złożył w tradycyjnym świąteczno-noworocznym orędziu Michael D Higgins. W 5-minutowym nagraniu ponownie wybrany prezydent Irlandii podkreślił, że najbliższe dni powinny być wypełnione radością i świętowaniem.
Reklama

Głowa państwa zaznaczyła, że ważne jest pamiętanie o tych, którym gorzej powiodło się w życiu.

“Boże Narodzenie jest czasem nadziei i otuchy, nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Wśród ciemności zimy to moment, w którym możemy zastanowić się nad przyszłością, swoimi możliwościami i niewyczerpanym potencjałem. Boże Narodzenie, będące pamiątką narodzenia Chrystusa w ubóstwie, trudach i przeciwnościach losu, powinno nam przypominać o tych najbardziej potrzebujących. Szczególnie o tych zagrożonych, wykluczonych i tych licznych, dla których nie ma miejsca w stajence” - przekazał.

Prezydent zaapelował także o współczucie dla osób, które nie posiadają dachu nad głową oraz utrudniony dostęp do służby zdrowia i edukacji. Przypomniał, że święta zapowiadają “koniec zimowych ciemności” i początek okresu “nowych startów i możliwości”. Wskazał także na potrzebę solidarności społecznej – zarówno wśród Irlandczyków, jak i przyjezdnych z innych krajów.

Michael Higgins wygrał ponownie wybory prezydenckie w październiku tego roku. Zyskał 55,8%, pokonując 5 kontrkandydatów.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.06.2019
  GBP 4.774 złEUR 4.263 złUSD 3.810 złCHF 3.810 zł

  Sport


  Reklama