Menu

Prezydent Gdańska przeprosiła za nazwanie m.in. Sadiqa Khana "egzotycznymi gośćmi"

Prezydent Gdańska przeprosiła za nazwanie m.in. Sadiqa Khana "egzotycznymi gośćmi"
Burmistrz Londynu odwiedził Gdańsk, aby wziąć udział w uroczystościach związanych z 80-leciem wybuchu II wojny światowej. (Fot. Twitter/@SadiqKhan)
Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przeprosiła na Twitterze za zwrot użyty wobec gości wczorajszej debaty w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku - burmistrza Londynu Sadiqa Khana oraz sekretarz stanu landu Berlin Sawsan Chebli, których nazwała 'egzotycznymi gośćmi'.
Reklama

Burmistrz Londynu Khan i sekretarz stanu landu Berlin Chebli uczestniczyli wczoraj w Europejskich Centrum Solidarności w debacie "Solidarność i pokój. Miasto jako europejska wspólnota". Jej uczestnikami byli także wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans oraz Dulkiewicz i prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Prezydent Gdańska przekazała w ECS, zwracając się do zagranicznych gości, że "30 lat temu zaczęła się wolna Polska i dzięki tym zmianom weszliśmy do Unii Europejskiej, wcześniej do NATO, i możemy dzisiaj tutaj swobodnie siedzieć i rozmawiać, mieć gości takich egzotycznych jak Wy".

Później poinformowała na Twitterze, że za sformułowanie "egzotyczni goście" osobiście przeprosiła.

"Dziękuję uczestnikom debaty w ECS. Ich obecność w mieście wolności, równości i solidarności była symboliczna. Za przejęzyczenie osobiście przeprosiłam. Niefortunne słowo oboje przyjęli z uśmiechem. Szacunek, różnorodność i tolerancja - niech te przesłania płyną od nas w świat" - wskazała Dulkiewicz.

  Komentarze
  • Tom
   2 września 2019, 16:01

   .....i właśnie takich dożyliśmy czasów, że trzeba przepraszać za powiedzenie prawdy i udawać, że prawda jest przejęzyczeniem. Do tego nas doprowadziło skrajne lewactwo. Kłamstwa, kłamstwa, wynaturzenia, półprawdy i malowanie trawy na zielono. Dziwicie się, że jest brexit? Bo ja nie.

  • Ewa
   2 września 2019, 20:41

   Bo dla niektórych Polaków Niemcy i Wielka Brytania to już egzotyczne kraje. Cóż od upadku komunizmu nie minęło jeszcze na tyle dużo czasu aby Polska przestała myśleć w kategoriach " Zachód zły, Zachód zepsuty - Polska ostatnim bastionem normalności" Sadiq Khan urodził się w Londynie, a jego rodzina pochodzi z kraju, który jeszcze przed 72 latami wchodziła w skład Imperium Brytyjskiego.

  • Vistula
   2 września 2019, 21:36

   Miał być drugi Tusk, a jest druga Kopacz... Król Midas to przynajmniej wszystko zamieniał w złoto, a to indywiduum... dzień beż żenady dniem straconym. Sami sobie wybrali młodzi, wykształceni z centrum Gdańska i może nawet jest ona dla nich nowoczesna ta prezydent ich miasta.

  • Ghh
   3 września 2019, 07:53

   Tom or Joseph, Joseph
   Dlaczego skrajne lewactwo,raczej prawica,pisowcy.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 04.06.2020
  GBP 4.954 złEUR 4.435 złUSD 3.957 złCHF 4.119 zł

  Sport


  Sport

  Reklama