Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Prawdziwa zima na Wyspach "już w przyszłym tygodniu"

Prawdziwa zima na Wyspach "już w przyszłym tygodniu"
Opady i mróz sprawią, że warunki na drogach mogą być bardzo trudne. (Fot. Getty Images)
Bardzo niskie temperatury i dużo śniegu - brytyjscy meteorolodzy spodziewają się, że pod koniec przyszłego tygodnia do Wielkiej Brytanii przyjdzie prawdziwa zima.
Reklama

Najnowsze modele pogodowe pokazują pasmo pokrywy śnieżnej, która w przyszły piątek pojawi się w znacznej części Walii. Śnieg może również spaść w niektórych regionach Irlandii Północnej i zachodniej Anglii.

Jeżeli chodzi o temperatury, ten tydzień będzie jeszcze stosunkowo łagodny. Jednak już od poniedziałku na Wyspach z każdym dniem będzie robić się coraz zimniej, a pod koniec tygodnia słupki rtęci pokażą w całym kraju najniższe watrości notowane w tym roku.

Nie jest wykluczone, że śnieg spadnie również w Londynie. (Fot. Getty Images)

"Przed świętami będzie naprawę zimno. Jest też spora szansa na białe Boże Narodzenie"  - informuje Piers Corbyn z WeatherAction, cytowany przez Express.co.uk. "W niektórych częściach kraju biały puch pojawi się mniej więcej tydzień przed świętami i może nie stopnieć aż do Nowego Roku" - dodaje ekspert.

Największych mrozów i opadów śniegu należy się spodziewać w Szkocji oraz na północy kraju. Jednak jest też spore prawdopodobieństwo, że śnieg spadnie na południu, w tym w Londynie.

Trzeba również pamiętać, że opady i mróz sprawią, iż warunki na drogach mogą być bardzo trudne.

Tymczasem Met Office wydał na dzisiaj kilka żółtych alertow pogodowych, które mają związek z nadejściem sztormu Etienne. Na porywisty wiatr i ulewy powinni uważać przede wszystkim mieszkańcy północno-wschodniej i północno-zachodniej Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej.

 

  Komentarze


  • Śnig
   5 grudnia 2018, 18:46

   Ale artykuł ;)) jakby qrwa śnigu na wyspach nigdy nie było. Już w tamtym roku pisaliście jaka to nie będzie zima stulecia....przedstawiajcie jakieś naukowe tematy a nie o snigu..byndzie to byndzie snig :))

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 17.09.2019
  GBP 4.888 złEUR 4.341 złUSD 3.941 złCHF 3.965 zł

  Sport


  Reklama