Menu

Prawdziwa zima na Wyspach "już w przyszłym tygodniu"

Prawdziwa zima na Wyspach "już w przyszłym tygodniu"
Opady i mróz sprawią, że warunki na drogach mogą być bardzo trudne. (Fot. Getty Images)
Bardzo niskie temperatury i dużo śniegu - brytyjscy meteorolodzy spodziewają się, że pod koniec przyszłego tygodnia do Wielkiej Brytanii przyjdzie prawdziwa zima.
Reklama

Najnowsze modele pogodowe pokazują pasmo pokrywy śnieżnej, która w przyszły piątek pojawi się w znacznej części Walii. Śnieg może również spaść w niektórych regionach Irlandii Północnej i zachodniej Anglii.

Jeżeli chodzi o temperatury, ten tydzień będzie jeszcze stosunkowo łagodny. Jednak już od poniedziałku na Wyspach z każdym dniem będzie robić się coraz zimniej, a pod koniec tygodnia słupki rtęci pokażą w całym kraju najniższe watrości notowane w tym roku.

Nie jest wykluczone, że śnieg spadnie również w Londynie. (Fot. Getty Images)

"Przed świętami będzie naprawę zimno. Jest też spora szansa na białe Boże Narodzenie"  - informuje Piers Corbyn z WeatherAction, cytowany przez Express.co.uk. "W niektórych częściach kraju biały puch pojawi się mniej więcej tydzień przed świętami i może nie stopnieć aż do Nowego Roku" - dodaje ekspert.

Największych mrozów i opadów śniegu należy się spodziewać w Szkocji oraz na północy kraju. Jednak jest też spore prawdopodobieństwo, że śnieg spadnie na południu, w tym w Londynie.

Trzeba również pamiętać, że opady i mróz sprawią, iż warunki na drogach mogą być bardzo trudne.

Tymczasem Met Office wydał na dzisiaj kilka żółtych alertow pogodowych, które mają związek z nadejściem sztormu Etienne. Na porywisty wiatr i ulewy powinni uważać przede wszystkim mieszkańcy północno-wschodniej i północno-zachodniej Anglii, Szkocji i Irlandii Północnej.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 05.06.2020
  GBP 4.956 złEUR 4.444 złUSD 3.922 złCHF 4.095 zł

  Sport


  Sport

  Reklama