Menu

Pożegnanie z abonamentem radiowo-telewizyjnym

Pożegnanie z abonamentem radiowo-telewizyjnym
Abonament RTV już wkrótce ma być zniesiony. (Fot. Getty Images)
Rządzący i opozycja zgadzają się w jednym: najlepszym rozwiązaniem problemów finansowych mediów publicznych będą pieniądze z budżetu - czytamy w dzisiejszym 'Dzienniku Gazecie Prawnej'.
Reklama

"Niezależnie od tego, kto wygra październikowe wybory, pożegnanie z opłatą abonamentową na publiczne radio i telewizję wydaje się przesądzone" - podaje "DGP".

Dziennik zauważa, że Prawo i Sprawiedliwość pieniędzmi z budżetu zasila TVP i radio już od trzech lat, i są one przekazywane na podstawie doraźnych ustaw jako rekompensata za zwolnienia z obowiązku opłacania abonamentu RTV.

"W ten sposób w 2017 r. media dostały 307 mln zł, w 2018 r. 673 mln zł, a do końca br. otrzymają 1,26 mld zł. Wpływy abonamentowe wyniosły w tym czasie odpowiednio 697 mln zł, 741,5 mln zł i - według prognozy regulatora - 650 mln zł. Pieniądze z budżetu stanowią więc coraz znaczniejsze źródło przychodów" - zauważa "DGP".

Zdaniem gazety, w drugiej kadencji PiS, jeśli wygra, ten hybrydowy system abonamentowo-budżetowy ma zastąpić regularne zasilanie tylko z budżetu.

W planach Platformy Obywatelskiej - pisze dziennik - kwestia finansowania jest elementem większej reformy mediów publicznych, obejmującej m.in. zmianę sposobu wybierania ich kierownictwa; w kwestii finansowania będzie synteza dwóch koncepcji - obu stawiających na budżet.

  Komentarze
  • Wtorek
   26 sierpnia 2019, 11:05

   u brytów tez się płaci obowiązkowo za posiadanie odbiornika, jak chcesz to sky albo virgin to twoja sprawa albo jedz do germańców to nie tylko za tv będziesz płacił obowiązkowo!! ale i za smartfon i na kościół...
   Płaczcie dalej, szlochajcie, kradnijcie i oszukujcie a dobrobyt sam się zrobi... Jarek jak kota z worka wyciągnie!!

  • Greg
   26 sierpnia 2019, 15:00

   Do Wtorek: poczytaj dokładnie - pierwsze zdanie odnośnie abonamentu w Anglii: jeżeli nagrywasz bądź oglądasz programy telewizyjne. Oczywiście w czasie rzeczywistym. Tak więc nie wprowadzaj w błąd innych swoją niewiedzą. Samo posiadanie odbiornika nie nakłada na nikogo obowiązku płacenia abonamentu.

  • Vistula
   26 sierpnia 2019, 16:18

   W Polsce to za czasów tego obecnie najpotężniejszego z najbardziej leniwych, to phemiehr zachęcał, żeby nie płacić, więc się nie płaciło i media stanęły na skraju upadku finansowego. Bo po co polskie media skoro są niemieckie, czy niemiecko-szwajcarskie. No i Sputnik, a jakże.

  • Raze
   26 sierpnia 2019, 18:51

   @Wtorek- pierdoły waść wypisujesz! Bladego pojęcia nie mając w czym próbujesz zabłysnąć bzdety ludziom wciskasz. Pewnie ani pena nie zapłaciłeś za TV License. Jak typowy polus (nie mylić z Polakiem) kradłeś w tym temacie a teraz jojczysz. Dla zainteresowanych opłacam UWAŻNE przeczytanie warunków rezygnacji z TV License. Możecie dalej legalnie(!) korzystać z odbiornika TV z zaakceptowaniem pewnych ograniczeń. Nie płaci się za odbiornik, tylko oglądanie pewnych kanałów/stacji. Dotyczy to urządzeń mogących umożliwić oglądanie zastrzeżonych stacji i programów wymagających wykupienia licencji.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.05.2020
  GBP 4.921 złEUR 4.450 złUSD 4.003 złCHF 4.162 zł

  Sport


  Sport

  Reklama