Menu

Powstaje pełnometrażowy film o Svindalu

Powstaje pełnometrażowy film o Svindalu
36-letni Norweg zdobył w swojej karierze pięć medali olimpijskich, w tym dwa złote. (Fot. Getty Images)
Aksel Lund Svindal, norweski alpejczyk, który w sobotę podczas mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w Are zakończył karierę srebrnym medalem w zjeździe, zostanie uhonorowany pełnometrażowym filmem. Zdjęcia są kręcone od dziesięciu lat.
Reklama

Reżyserem jest Norweg Filip Christensen znany z dwóch superprodukcji narciarskich "Supervention 1” i "Supervention 2”, a producentem studio Field Production z Oslo.

"Będzie to pełnometrażowy film kinowy na pograniczu dokumentalnego i fabularnego. Aksel wystąpił już w dwóch moich filmach tak że materiału mamy bardzo dużo, a od 2016 roku mamy umowę o kręceniu wszystkiego przy nim i o nim, nie tylko o sporcie, lecz też o życiu prywatnym” - podkreślił Christensen na antenie telewizji NRK.

"Filmowcy od trzech lat śledzą mnie od rana do wieczora i chodzą za moimi plecami po hotelu, na linii startu i w przebieralni oraz oczywiście na trasie i mecie. Dałem im carte blanche na wszystko. Znam się z reżyserem od wielu lat i nad montażem pracujemy razem, tak aby film był jak najbardziej autentyczny” - przyznał Svindal .

36-letni Norweg zdobył w swojej karierze pięć medali olimpijskich, w tym dwa złote - w zjeździe w Pjongczangu (2018) i w supergigancie w Vancouver (2010). W mistrzostwach świata dziewięć razy stał  na podium, w tym pięciokrotnie na najwyższym. Dwa razy triumfował w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonach 2012/13 i 2013/14.

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 28.05.2020
  GBP 4.932 złEUR 4.426 złUSD 4.024 złCHF 4.149 zł

  Sport


  Sport

  Reklama