Menu

Poważne kłopoty Boeinga Air Canada. Awaryjne lądowanie w Madrycie

Poważne kłopoty Boeinga Air Canada. Awaryjne lądowanie w Madrycie
Maszyna przez ponad pięć godzin krążyła na niskiej wysokości nad Madrytem. (Fot. Getty Images)
Samolot Boeing 767 należący do linii Air Canada z 131 pasażerami na pokładzie pomyślnie wylądował wczoraj wieczorem na madryckim lotnisku Barajas. Maszyna, która leciała z Madrytu do Toronto, miała awarię.
Reklama

Lądowanie Boeinga 767 nastąpiło już po zapadnięciu zmroku na jednym z wcześniej przygotowanych pasów, przy którym zgromadziło się kilkadziesiąt pojazdów straży pożarnej oraz ambulansów.

Jeden z podróżnych, z którym po awaryjnym lądowaniu rozmawiała telewizja TVE, wyjaśnił, że krótko po starcie pasażerowie usłyszeli eksplozję podwozia. "Po kilkunastu minutach pilot uspokoił nas, wyjaśniając, że doszło do pęknięcia jednej z opon. Jesteśmy cali i zdrowi" - relacjonował.

Wcześniej TVE informowała, że uszkodzenie nastąpiło podczas startu samolotu o godz. 14:30 czasu lokalnego. Twierdziła, że jeden z dwóch silników maszyny miał ulec awarii wskutek uderzenia w niego części pękniętej opony koła samolotu.

Z kolei pilot, z którym podczas lotu nawiązał kontakt dziennik "El Mundo", wyjaśnił, że krótko po starcie zdał sobie sprawę z awarii i przystąpił do przygotowywania samolotu do awaryjnego lądowania na lotnisku Barajas.

Maszynie, która przemieszczała się przez ponad pięć godzin na niskiej wysokości nad południowo-wschodnią aglomeracją Madrytu, opróżniając zbiornik z paliwem, towarzyszył jeden z myśliwców hiszpańskich sił powietrznych.

Późnym popołudniem operator lotniska w Madrycie udostępnił jedno z pomieszczeń rodzinom pasażerów powracającego do hiszpańskiej stolicy samolotu, a także przedstawicielom rządu Hiszpanii i władz Madrytu, którzy pojawili się na lotnisku przed awaryjnym lądowaniem.

Czytaj więcej:

Awaria samolotu. Musiał zawrócić na lotnisko Chopina

USA: Awaryjne lądowanie samolotu. Zrzut paliwa nad placem zabaw

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 06.04.2020
  GBP 5.203 złEUR 4.561 złUSD 4.226 złCHF 4.320 zł

  Sport


  Reklama