Cookie Consent by Privacy Policies Generator website
Menu

Portugalia: Podróż lotnicza z testem covidowym co najmniej do 9 stycznia

Portugalia: Podróż lotnicza z testem covidowym co najmniej do 9 stycznia
Podróżni przybywający do Portugalii bez ważnych dokumentów sanitarnych zapłacą grzywnę w wysokości od 300 do 800 euro. (Fot. Horacio Villalobos#Corbis/Corbis via Getty Images)
Co najmniej do 9 stycznia, czyli na ponad dwa miesiące przed końcem stanu klęski żywiołowej w Portugalii, obowiązywać będą testy PCR lub antygenowe na Covid-19 u osób przybywających samolotem do tego kraju.
Reklama
Reklama

Jak dowiedział się dzisiaj dziennik "Diario de Noticias" u źródeł rządowych, obowiązujący do 20 marca 2022 roku stan klęski żywiołowej, może stać się po 9 stycznia mniej restrykcyjny. Ewentualny powrót do honorowania certyfikatów szczepionkowych jest uzależniony od dynamiki zakażeń koronawirusem.

Tymczasem - jak podała w komunikacie portugalska policja (PSP) - w pierwszym dniu obowiązywania nakazu przedstawiania przez pasażerów testów na Covid-19, bez honorowania certyfikatu szczepień, na lizbońskie lotnisko dotarło bez ważnych dokumentów sanitarnych zaledwie 20 osób.

"Osobom tym grożą kary przewidziane w nowych przepisach o stanie klęski żywiołowej" - poinformowała policja, przypominając, że wysokość grzywien dla pasażerów waha się od 300 do 800 euro, zaś dla przewoźników lotniczych od 20 tys. do 40 tys. euro.

Podczas konferencji prasowej w Lizbonie komisarz Valente Pinho wyjaśnił, że wszystkie osoby bez ważnych testów na Covid-19 pochodzą z państw UE i obszaru Schengen. "Wszystkim 20 osobom wykonaliśmy na lotnisku testy. U połowy z grupy tych pasażerów dały one już wynik negatywny. Czekamy wciąż na rezultat u kolejnych dziesięciu osób" - dodał przedstawiciel portugalskiej policji.

Czytaj więcej:

WHO: Globalne zagrożenie związane z Omikronem bardzo wysokie

Portugalia: Przybywający po 1 grudnia bez ważnych testów na koronawirusa zapłacą karę

Branża turystyczna reaguje na Omikrona. Nowe zasady rezerwacji i zwrotów

Kanada w obronie przed Omikronem wprowadza testy dla podróżnych i ogranicza przyloty

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel się opinią.
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 20.05.2022
  GBP 5.4735 złEUR 4.6366 złUSD 4.3832 złCHF 4.5061 zł
  Reklama

  Sport


  Reklama
  Reklama