Porażka Łukasza Kubota

Łukaszowi Kubotowi nie poszczęściło się na wrocławskich kortach (Fot. Getty Images)
W ostatnim meczu drugiego dnia tenisowego challengera Wrocław Open Łukasz Kubot przegrał w trzech setach z Włochem Andreą Arnaboldim 6:4, 3:6, 6:7 (4-7). Wcześniej awans wywalczył Kamil Majchrzak, ale odpadł Michał Przysiężny.

Klasyfikowany na 161. miejscu w rankingu ATP Kubot był faworytem starcia z Włochem (190. ATP), ale nie spełnił oczekiwań. W pierwszym secie kontrolował wydarzenia na korcie i pewnie wygrał 6:4. Później jednak zaczęły się problemy.

W drugiej odsłonie Arnaboldi poprawił serwis i zwyciężył 6:3. W decydującym secie żaden zawodnik nie potrafił przełamać rywala i o wyniku decydował tie-break. Lepiej rozegrał go Włoch, który wygrał 7-4.

Wcześniej bratobójczy pojedynek stoczyli 17-letni Michał Dembek i rok starszy Majchrzak. Obaj mają być przyszłością polskiego męskiego tenisa. We wtorek zdecydowanie lepszy był ten drugi, pewnie wygrywając 6:3, 6:0.

W meczu dnia rozstawiony z numerem drugim Belg Steve Darcis pokonał Przysiężnego 7:6, 3:6, 7:6. Pojedynek trwał ponad dwie i pół godziny i miał bardzo dramatyczny przebieg. "Czułem się lepszym zawodnikiem przez całe spotkanie. Skończyło się jednak, jak się skończyło" - wyjaśnił po spotkaniu załamany Polak.