Menu

Pomoc medyczna NHS 111 teraz dostępna także on-line

Pomoc medyczna NHS 111 teraz dostępna także on-line
NHS 111, czy to przez telefon, czy też online, zapewnia wygodny sposób uzyskania skutecznej pomocy i porady. (Fot. Getty Images)
NHS Anglia i NHS Improvement rozpoczęło kampanię, mającą na celu podniesienie świadomości na temat pomocy oferowanej przez NHS 111, w przypadku gdy potrzebna jest nagła pomoc medyczna, a nie jesteś pewny, do kogo się w tej sytuacji zwrócić. NHS Anglia przypomina polskiej społeczności o możliwości konsultacji nagłych wypadków medycznych w ramach programu NHS 111, teraz dostępnych również on-line.
Reklama

Paulina Kapciak zadzwoniła do NHS 111, kiedy pewnego wieczoru jej czteroletni syn skarżył się na ból ucha. Była godzina 19:00 i przychodnia była już nieczynna, więc Paulina zadzwoniła do NHS pod numer 111.

"Pracownik NHS 111 był bardzo pomocny i skuteczny. Zadał mi serię pytań, aby ocenić powagę sytuacji i stwierdził, że syn powinien być zbadany przez lekarza. Wizyta została zarezerwowana na konkretną godzinę w przychodni obsługującej pacjentów poza normalnymi godzinami pracy" - opowiada Polka.

"Myślę, że NHS 111 to świetna usługa, która pomaga zredukować poziom stresu i zapewnia konkretne wsparcie. W zależności od sytuacji, zespół NHS 111 może skonsultować się z pielęgniarką, dentystą, lub lekarzem GP. Jeśli tego potrzebujesz, mogą także natychmiast wysłać do Ciebie karetkę pogotowania lub umówić na wizytę lekarską. Jako rodzic, poczułam ulgę, gdy tak szybko przekierowano mnie do właściwej instytucji. Zdecydowanie polecam NHS 111 jako pierwszy kontakt w nagłych sytuacjach wymagających porady medycznej" - dodaje Paulina Kapciak.

Dr Mike Borowicz (GP z Peterborough) komentuje: „Jako lekarz internista wiem, jak stresujące są nagłe sytuacje wymagające porady medycznej. Na szczęście NHS 111, czy to przez telefon, czy też online, zapewnia wygodny sposób uzyskania skutecznej pomocy i porady od odpowiedniej osoby, dokładnie wtedy, kiedy jest to potrzebne".

NHS 111 umożliwia dostęp do pomocy medycznej 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez telefon lub online. Jeśli potrzebna jest nagła pomoc medyczna, wystarczy zadzwonić pod numer 111 lub odwiedzić stronę  http://www.111.nhs.uk

Czytaj więcej:

Amazon dostał za darmo informacje o NHS

Wkrótce darmowe parkingi NHS, ale nie dla wszystkich

Szpitale w Anglii ignorują ostrzeżenia NHS

  Komentarze
  • Pacjent
   10 stycznia, 20:03

   jak wygląda opieka NHS w "realu" wiedzą to wszyscy którzy korzystają.Ja postanowiłem zarejestrować w wirtualnej przychodni przez aplikacje GP at hands o nazwie na ironie Babilon.Porażka absolutna tak jak nazwa wskazuje bałagan i nie odpowiedzialni lekarze kilkanaście rozmów o jednej dolegliwości i bez skutku odpowiednio podjętego leczenia.Ratowała tylko wizyta u specjalisty w PL. czyli klasyk.Pozdrawiam tych co korzystają z wszelkich usług NHS.Musicie mieć zdrowie żeby z tego korzystać.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 18.02.2020
  GBP 5.127 złEUR 4.271 złUSD 3.945 złCHF 4.022 zł

  Sport


  Reklama