Menu

Pomnik księżnej Diany stanie w przyszłym roku w Londynie

Pomnik księżnej Diany stanie w przyszłym roku w Londynie
Pamięć o księżnej Dianie wciąż pozostaje żywa. (Fot. Getty Images)
Pomnik księżnej Diany zamówiony przez jej synów, księcia Williama i księcia Harry'ego, stanie w przyszłym roku przed Pałacem Kensington w Londynie w dniu, w którym obchodziłaby 60. urodziny - poinformowano.
Reklama

William i Harry zlecili wykonanie pomnika przed trzema laty, przed przypadającą wówczas 20. rocznicy śmierci Diany, jednak realizacja projektu opóźniła się wskutek epidemii koronawirusa. Jak poinformowano, pomnik stanie w ogrodzie na tyłach Pałacu Kensington i zostanie odsłonięty 1 lipca 2021 r. Jego twórcą będzie brytyjski rzeźbiarz Ian Rank-Broadley, który jest m.in. autorem portretów królowej Elżbiety II znajdujących się na wszystkich brytyjskich monetach.

Diana mieszkała w Pałacu Kensington zarówno w czasie małżeństwa z księciem Karolem, jak i po rozwodzie. Obecnie jest on rezydencją księcia Williama i jego żony Kate, a także kilkorga innych członków rodziny królewskiej.

W Londynie znajduje się kilka miejsc i obiektów nazwanych imieniem Diany, m.in. fontanna pamięci w Hyde Parku, pasaż, ogrody pamięci i plac zabaw, ale nie ma pomnika w formie posągu przedstawiającego jej postać.

Diana, pierwsza żona brytyjskiego następcy tronu, księcia Karola, zginęła 31 sierpnia 1997 r. w wypadku samochodowym w Paryżu wraz ze swoim ówczesnym partnerem Dodim al-Fayedem. Doszło do niego rok po rozwodzie Diany i Karola. Ich synowie, William i Harry mieli wówczas odpowiednio 15 i 12 lat.

Czytaj więcej:

George świętuje 7. urodziny. Kate i William pokazali nowe zdjęcia syna

Harry i Meghan "stracili szansę" na powrót do królewskiego życia

Współautor biografii Meghan i Harry’ego ostro krytykuje rodzinę królewską

Kalifornijska posiadłość Meghan Markle i księcia Harry’ego "nie jest w pełni bezpieczna"

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 29.10.2020
  GBP 5.140 złEUR 4.633 złUSD 3.950 złCHF 4.333 zł

  Sport


  Sport

  Reklama