Menu

Polskim ministrem sportu będzie kobieta

Polskim ministrem sportu będzie kobieta
Siedziba Ministerstwa Sportu i Rekreacji na Senatorskiej 14 w Warszawie - wkrótce zasiądzie tam pani minister... (Fot. Google Maps)
W tym tygodniu zostanie powołany nowy minister sportu; będzie to kobieta i utytułowany sportowiec - zapowiedział dzisiaj w Polskim Radiu szef KPRM Michał Dworczyk.
Reklama

Dworczyk był pytany radiowej Jedynce, jak długo premier Mateusz Morawiecki pozostanie jednocześnie ministrem sportu. "Myślę, że ten czas dobiega końca" - odpowiedział.

"Pan premier Morawiecki interesuje się sportem, jest zaangażowany w sport, ale w tym tygodniu zostanie powołana nowa minister sportu, która przejmie obowiązki" - poinformował szef KPRM. Jak dodał, będzie to kobieta i utytułowany sportowiec.

Ministerstwo Sportu to jedyny resort, który w momencie powoływania nowego rządu Mateusza Morawieckiego, w dniu 15 listopada, nie został obsadzony nową osobą - dotychczasowy minister Witold Bańka został szefem Światowej Agencji Antydopingowej.

Formalnie na urząd ministra sportu powołany został premier Mateusz Morawiecki, ale przedstawiciele rządu podkreślali, że to tymczasowa sytuacja. 

  Komentarze
  • Stachu
   2 grudnia 2019, 21:29

   Na takie stanowisko to powinna byc zgrabna kobieta!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wszyscy tak chyba myślą bo tu chodzi o sport.

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 25.09.2020
  GBP 4.980 złEUR 4.548 złUSD 3.902 złCHF 4.210 zł

  Sport


  Sport

  Reklama