Menu

Polski Związek Rugby szuka talentów w Wielkiej Brytanii

Polski Związek Rugby szuka talentów w Wielkiej Brytanii
Młodzi Polacy z Wysp mają szansę zagrać w rugby dla Polski.(Fot. pzrugby.pl)
Polski Związek Rugby rozpoczyna poszukiwania kandydatów do gry w reprezentacji Polski wśród rodaków mieszkających w Wielkiej Brytanii. Pierwszy trening selekcyjny odbędzie się 17 grudnia w Exeter.
Reklama

Spotkanie otwarte jest dla wszystkich polskich obywateli, którzy obecnie mieszkają w Zjednoczonym Królestwie, grają lub interesują się rugby i chcieliby w przyszłości założyć koszulkę z orzełkiem na piersi. Trening odbędzie się przy okazji wizyty polskiej kadry U-18 w Exeter, która rozegra dwa mecze towarzyskie z lokalnymi drużynami – w tym z akademią Exeter Chiefs. Honorowy patronat nad wizytą objął Ambasador RP w Londynie Arkady Rzegocki.

„Z dumą wspieramy ten ambitny projekt - rugby jest jednym z najbardziej popularnych sportów w Wielkiej Brytanii i zyskuje coraz większe zainteresowanie w Polsce. Mamy nadzieję, że treningi staną się platformą do promocji Polski w Zjednoczonym Królestwie oraz zaangażowania lokalnych społeczności i szerzenia idei współpracy międzynarodowej” – stwierdził ambasador Rzegocki.

„Dzieci miliona polskich emigrantów w Wielkiej Brytanii codziennie stykają się z rugby w szkole i klubach sportowych. Chcielibyśmy tę szansę wykorzystać” – oznajmił prezes PZR Dariusz Olszewski.

„Polskie rugby się rozwija. Reprezentacja seniorów gra na coraz lepszych stadionach, mecze pokazuje telewizja, rośnie zainteresowanie mediów. Mamy również świetnego trenera z RPA” – dodał wiceprezes PZR Krzysztof Liedel.

W reprezentacji Polski grać mogą także zawodnicy, którzy nie posiadają polskiego obywatelstwa. Według przepisów światowej federacji rugby (World Rugby) do gry w kadrze wystarczy potwierdzenie narodowości jednego rodzica lub dziadka.

Zakwalifikować się na trening można do dnia 14 grudnia, wystarczy tylko wysłać email na adres mbrazuk@pzrugby.pl lub wypełnić formularz online.

Na miejscu zapewnione będzie profesjonalne boisko treningowe, szatnie, napoje i ciepły posiłek - zajęcia poprowadzą polscy trenerzy. Dojazd do Exeter we własnym zakresie. 

 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 03.03.2021
  GBP 5.245 złEUR 4.539 złUSD 3.751 złCHF 4.098 zł
  Reklama

  Sport


  Sport

  Reklama
  Reklama