Menu

Polska na 34. miejscu w rankingu Najlepszych Krajów Świata

Polska na 34. miejscu w rankingu Najlepszych Krajów Świata
W rankingu The Best Countries Polska znalazła się na 34. miejscu. Na zdjęciu: Krakowskie Sukiennice. (Fot. Getty Images)
Kolejny rok z rzędu Szwajcaria pozostaje najlepszym krajem na świecie, tuż za nią uplasowały się Kanada i Japonia. W rankingu 'The Best Countries' Polska znalazła się na 34. miejscu.
Reklama

Raport The Best Countries, opracowywany na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród ponad 20 tys. osób w 36 krajach, zawiera ocenę krajów pod kątem m.in. jakości życia, dostępu mieszkańców do dziedzictwa kulturowego, jakości edukacji, otwartości na biznes oraz prognoz rozwoju. Ocenie podlega aż 65 różnych atrybutów i cech każdego z analizowanych państw.

W tegorocznym raporcie, który przygotowują uczeni z U.S. News & World Report i Wharton School of the University of Pennsylvania, po raz kolejny najwyżej oceniona została Szwajcaria. Tuż za nią znalazły się Kanada, Japonia, Niemcy i Australia. Polska uplasowała się na 34. miejscu zestawienia, o jedną pozycję niżej niż w roku ubiegłym. Najniższe lokaty w rankingu zajęły: Liban, Serbia, Oman, Białoruś i Tunezja.

Raport opracowywany jest na podstawie ankiet przeprowadzanych wśród ponad 20 tys. osób w 36 krajach. Na zdjęciu: Renesansowe fasady na rynku głównym w Poznaniu. (Fot. Getty Images)

Pod kątem edukacji najwyżej oceniane są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Niemcy i Francja. W tej kategorii Polska znalazła się na 23. miejscu.

Z kolei w kategorii najlepsza jakość życia, która uwzględnia dostęp do edukacji, opieki zdrowotnej, zatrudnienia, a także poziom bezpieczeństwa, stabilność polityczną, przestrzeganie praw jednostki czy jakość środowiska, najwyższe oceny uzyskały kolejno: Kanada, Dania, Szwecja, Norwegia i Australia. W tym zestawieniu Polska znalazła się na 22. pozycji.

Dania, Szwecja i Norwegia to kraje najbardziej przyjazne rodzinie. To w nich rodzice mają bowiem najlepsze możliwości wychowowywania dzieci. W tej kategorii nasz kraj znalazł się na 20. pozycji.

Czytaj więcej:

Co trzeci Polak próbuje ograniczyć emisję zanieczyszczeń powietrza

Polski paszport coraz mocniejszy

  Komentarze
  • Andre
   18 stycznia, 10:41

   A gdzie potezny Putin z swojja Rossijja

  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 21.02.2020
  GBP 5.118 złEUR 4.283 złUSD 3.962 złCHF 4.037 zł

  Sport


  Reklama