Nasza Polityka Prywatnosci oraz Cookies została zaktualizowana.

Wprowadziliśmy kilka istotnych zmian w naszej Polityce Prywatności i Plików Cookies i chcemy, abyś wiedział, co to oznacza dla Ciebie i Twoich danych

Menu

Polska: Japońska para książęca rozpoczyna oficjalną wizytę

Polska: Japońska para książęca rozpoczyna oficjalną wizytę
Książę Akishino i księżna Kiko po raz pierwszy odwiedzają Polskę. (Fot. Getty Images)
Japoński następca tronu książę Akishino z małżonką księżną Kiko rozpoczynają dzisiaj oficjalną wizytę w Polsce od złożenia wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie odbędą kurtuazyjne spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
Reklama

Para książęca do Warszawy przyleciała wczoraj wieczorem; w czasie kilkudniowej wizyty, poza Warszawą, odwiedzi Kraków i Łowicz. 2 lipca uda się do stolicy Finlandii, Helsinek, gdzie m.in. spotka się z prezydentem Saulim Niinisto.

Wizyta japońskiej pary książęcej w Polsce i Finlandii odbywa się z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych Kraju Kwitnącej Wiśni z tymi państwami.

Japońska agencja Kyodo podkreśla, że jest to pierwsza zagraniczna podróż członków rodziny cesarskiej od czasu, gdy 1 maja na Chryzantemowym Tronie zasiadł cesarz Naruhito, starszy brat księcia Akishino (imię własne Fumihito). Jest to także pierwsza oficjalna wizyta tej pary książęcej w Polsce i Finlandii.

"Wizyta ma szczególny charakter, ponieważ będzie to pierwsza zagraniczna podróż księcia Akishino jako następcy tronu. Ponadto w tym roku Polska i Japonia świętują 100-lecie nawiązania relacji dyplomatycznych. Cesarstwo Japonii było pierwszym krajem z Azji, a piątym na świecie, który uznał rząd premiera Ignacego Paderewskiego" - podkreślił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W czasie pobytu w Warszawie japońska para książęca zamieszkuje w Belwederze, który specjalnie na tę okazję został udostępniony przez prezydenta Dudę. Ceremonia oficjalnego pożegnania japońskiej pary książęcej odbędzie się w poniedziałek po południu w Belwederze.

 

  Komentarze


  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią

  Dodaj komentarz


  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 23.08.2019
  GBP 4.805 złEUR 4.357 złUSD 3.937 złCHF 3.988 zł

  Sport


  Reklama