Menu

Polska: Japońska para książęca rozpoczyna oficjalną wizytę

Polska: Japońska para książęca rozpoczyna oficjalną wizytę
Książę Akishino i księżna Kiko po raz pierwszy odwiedzają Polskę. (Fot. Getty Images)
Japoński następca tronu książę Akishino z małżonką księżną Kiko rozpoczynają dzisiaj oficjalną wizytę w Polsce od złożenia wieńca na Grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie odbędą kurtuazyjne spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą i jego małżonką Agatą Kornhauser-Dudą.
Reklama

Para książęca do Warszawy przyleciała wczoraj wieczorem; w czasie kilkudniowej wizyty, poza Warszawą, odwiedzi Kraków i Łowicz. 2 lipca uda się do stolicy Finlandii, Helsinek, gdzie m.in. spotka się z prezydentem Saulim Niinisto.

Wizyta japońskiej pary książęcej w Polsce i Finlandii odbywa się z okazji 100. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych Kraju Kwitnącej Wiśni z tymi państwami.

Japońska agencja Kyodo podkreśla, że jest to pierwsza zagraniczna podróż członków rodziny cesarskiej od czasu, gdy 1 maja na Chryzantemowym Tronie zasiadł cesarz Naruhito, starszy brat księcia Akishino (imię własne Fumihito). Jest to także pierwsza oficjalna wizyta tej pary książęcej w Polsce i Finlandii.

"Wizyta ma szczególny charakter, ponieważ będzie to pierwsza zagraniczna podróż księcia Akishino jako następcy tronu. Ponadto w tym roku Polska i Japonia świętują 100-lecie nawiązania relacji dyplomatycznych. Cesarstwo Japonii było pierwszym krajem z Azji, a piątym na świecie, który uznał rząd premiera Ignacego Paderewskiego" - podkreślił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.

W czasie pobytu w Warszawie japońska para książęca zamieszkuje w Belwederze, który specjalnie na tę okazję został udostępniony przez prezydenta Dudę. Ceremonia oficjalnego pożegnania japońskiej pary książęcej odbędzie się w poniedziałek po południu w Belwederze.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 14.02.2020
  GBP 5.096 złEUR 4.240 złUSD 3.910 złCHF 3.985 zł

  Sport


  Reklama