Menu

Połowa rodziców z UK chce zakazu telefonów w szkołach

Połowa rodziców z UK chce zakazu telefonów w szkołach
43 proc. uczniów ma nowszy model telefonu niż ich rodzice. (Fot. Getty Images)
Prawie połowa rodziców w Wielkiej Brytanii (49%) uważa, że szkoła ich dziecka powinna zakazać telefonów komórkowych - wynika z ankiety internetowej porównywarki cen uSwitch.
Reklama

W sondażu, w którym wzięło udział nieco ponad 1 000 osób, jeden na ośmiu rodziców przyznał, że szkoła ich dziecka już zakazała przynoszenia komórek.

Z badania wynika też, że rośnie koszt gadżetów zabieranych przez uczniów do szkoły, a średnia ich wartość na każde dziecko wynosi obecnie £301. Co więcej, 43 proc. dzieci i młodzieży ma nowszy model telefonu niż ich rodzice. 

"Liczba gadżetów, zabieranych codziennie przez uczniów na zajęcia, jest zadziwiająca" - zauważa Ernest Doku z uSwitch. "To zrozumiałe, że rodzice martwią się, iż ich pociechy są rozpraszane przez telefony komórkowe w szkole, ale zakazanie urządzeń nie jest najlepszym rozwiązaniem" - dodaje.

Jego zdaniem, placówka edukacyjna jest jednym z tych miejsc, w których dzieci powinny uczyć się technologii. "Ponadto, wielu rodziców nie chce zamartwiać się o swoje pociechy i zamierza być z nimi w kontakcie" - podkreśla.

Ekspert: "Rodzice chcą mieć kontakt ze swoimi dziećmi". (Fot. Getty Images)

W 2018 roku dyrektor prestiżowego Eton College oświadczył, że szkoły i rodzice nie powinni bać się odbierania telefonów swoim dzieciom. Jednak nie wszyscy zgadzają się z takim podejściem, twierdząc, że świat jest pełen gadżetów, dlatego dzieci nie powinny być od nich odcięte.

"Jeśli szkoła i edukacja mają na celu przygotowanie nas do tego świata, to bardzo ważna jest nauka korzystania z telefonu komórkowego - kiedy jest to właściwe, a kiedy nie jest właściwe" - zauważa Paul Howard-Jones, profesor neurologii edukacji na uniwersytecie w Bristolu. "Dzieci muszą nauczyć się samoregulacji. Nie będą mieć takiej możliwości, jeśli ich telefony zostaną zabrane na początku dnia" - dodaje.

  Komentarze
  Nikt jeszcze nie skomentował tego tematu.
  Bądź pierwszy! Podziel sie opinią
  Dodaj komentarz
  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 14.07.2020
  GBP 4.958 złEUR 4.492 złUSD 3.957 złCHF 4.212 zł

  Sport


  Sport

  Reklama