Menu

Polak wygrał turniej golfowy cyklu Pro Golf Tour w Maroku

Polak wygrał turniej golfowy cyklu Pro Golf Tour w Maroku
Mateusz Gradecki z trofeum zawodów w Maroku. (Fot. Facebook/Mateusz Gradecki)
Jeden z najlepszych polskich golfistów Mateusz Gradecki wygrał w Casablance turniej Open Prestigia zaliczany do cyklu Pro Golf Tour. To drugie zwycięstwo Polaka w profesjonalnej imprezie tej rangi.
Reklama

Wcześniej triumfował w Mistrzostwach Matchplay w niemieckim Neu Ulm, we wrześniu ubiegłego roku.

Gradecki ma za sobą udane występy w golfie amatorskim. Pięciokrotnie zdobywał tytuł mistrza Polski, wygrał także międzynarodowe mistrzostwa Turcji. Łącznie zwyciężył w 10 turniejach zaliczanych do światowego rankingu amatorów. Występował także w amerykańskiej lidze akademickiej NCAA w barwach East Tennesee State University.

W pierwszym zawodowym sezonie Gradecki trzykrotnie zajmował miejsce na podium a sześciokrotnie plasował się w czołowej dziesiątce w imprezach cyklu Pro Golf Tour. W golfie zawodowym startuje z licencją PGA Polska.

"Ten wynik pokazuje, że czuję się bardzo pewnie i to przekłada się na dobrą, wyrównaną grę. Zimowe treningi w Polsce i USA oraz dotychczasowe przygotowania zaczynają procentować. Liczę na utrzymanie dobrego poziomu sportowego i dalszy wzrost formy” - stwierdził po zwycięstwie w Casablance.

Sportowym celem Mateusza Gradeckiego jest reprezentowanie Polski podczas letnich igrzysk olimpijskich, które w przyszłym roku odbędą się w Tokio.

"Moim marzeniem jest występ z orzełkiem na piersi na igrzyskach olimpijskich. Udział w zawodowych turniejach umożliwia mi zbieranie cennych punktów do kwalifikacji olimpijskiej na igrzyska w Tokio. W Japonii chciałbym pokazać swoje umiejętności, ale też rozwój polskiego golfa. Wierzę, że Polacy mogą wpisać się na olimpijskie karty historii tego sportu” - dodał polski golfista. 

  Reklama
  Reklama

  Najnowsze wiadomości

  Kurs NBP z dnia 22.09.2020
  GBP 4.920 złEUR 4.505 złUSD 3.836 złCHF 4.190 zł

  Sport


  Sport

  Reklama