Menu

Polak rusza śladami "Wojaży szalonego Anglika"

Polak rusza śladami "Wojaży szalonego Anglika"
Kamil Bodziony podczas podróży rowerowej po Europie (fot. Facebook)
Kamil Bodziony, 22-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego, zainspirowany wyprawą Leona Logothetisa, postanowił przejechać autostopem dookoła Europy.
Reklama
Leon Logothetis, znany przede wszystkim z programu "Wojaże szalonego Anglika", przemierzał Stany Zjednoczone i Europę z dziennym budżetem 5 dolarów/euro. Towarzyszyła mu 3-osobowa ekipa, która - dla odmiany - spała w luksusowych hotelach, jadła w drogich restauracjach oraz poruszała się wygodnym samochodem.

Leon w tym czasie zdany był tylko i wyłącznie na hojność oraz życzliwość innych ludzi. Przygodę w Europie rozpoczął nieopodal francuskiej wieży Eiffla, aby przez Barcelonę, Rzym czy Warszawę dojechać do Moskwy.

Ta niezwykła podróż zainspirowała młodego mińszczanina, który po 8 latach od pierwszego odcinka "Wojaży" postanowił wyruszyć w niezwykłą podróż autostopem po Europie. Kamil Bodziony podczas swojego wyjazdu nie zamierza wydać ani złotówki czy euro, a głównym założeniem wyprawy jest zminimalizowanie potrzebnego sprzętu do minimum.

Na trasie liczącej 15 tys. kilometrów Polak chce przejechać przez 28 krajów w poszukiwaniu dobrych ludzi, ich historii i inspiracji. "W moim projekcie nie ilość kilometrów czy krajów jest najważniejsza. Najważniejsze są marzenia, inspiracja, a przede wszystkim pokazanie, że chcieć to móc" - przyznaje 22-letni śmiałek, który do tej pory podróżował rowerem przez 11 krajów i nieobce mu są wszelkie trudy podróży.

Swoim zaplanowanym na wiosnę br. wyjazdem Kamil chce też udowodnić, iż nie ma rzeczy niemożliwych, a bariery, jakie są w naszym życiu, najczęściej stawiamy sobie sami. Projekt "Dreams for free" to chęć wyjścia z własnej strefy komfortu, próba przełamania samego siebie i spojrzenie na świat z innej perspektywy.

Podróż rozpocznie się z Mińska Mazowieckiego - w kierunku północnej Europy i obejmie m.in. takie kraje jak: Litwa, Finlandia, Norwegia, Niemcy, Francja, Hiszpania, Austria, Albania, Serbia, i Węgry.

Przygotowania, ideę i oraz wszelkie szczegółowe informacje na temat wyprawy Polaka można znaleźć na stronie dreamsforfree.eu. Portal Londynek.net został patronem medialnym projektu.
  Reklama
  Reklama
  Kurs NBP z dnia 07.04.2020
  GBP 5.144 złEUR 4.534 złUSD 4.172 złCHF 4.288 zł

  Sport


  Reklama